USD
3,8645
EURO
4,5442
ALTIN
156,0441

Havuz medyası İngiliz bakana soru soramadı

Havuz medyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında yazdığı hakaret şiiriyle birinci olan İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson’a soru sormaya cesaret edemedi. Türkiye’yi ziyaret eden İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısında sürpriz(!) bir soruya da muhatap oldu. Dışişleri Bakanlığı’nda düzenlenen toplantının soru-cevap kısmında, İngiliz Financial Times gazetesinin muhabiri Laura […]

Havuz medyası İngiliz bakana soru soramadı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Havuz medyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında yazdığı hakaret şiiriyle birinci olan İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson’a soru sormaya cesaret edemedi.

Türkiye’yi ziyaret eden İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısında sürpriz(!) bir soruya da muhatap oldu. Dışişleri Bakanlığı’nda düzenlenen toplantının soru-cevap kısmında, İngiliz Financial Times gazetesinin muhabiri Laura Pitel, Johnson’a İngiltere’de 4 ay önce düzenlenen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret içerikli şiir yarışmasındaki sözlerini hatırlattı. Johnson’a,4 ay önce dile getirdiğiniz Türkiye ile ilgili sözlerinizden dolayı özür dileyecek misiniz?” diye sordu, bakan bu konunun görüşmelerde hiç gündeme gelmediğini söyledi.

Erdoğan’a hakaret şiiri yazıp birinci olmuştu

İngiltere’de yayımlanan haftalık The Spectator dergisinin yazarlarından Douglas Murray, geçen aylarda “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içerikli şiir yarışması” düzenlemiş, yarışmayı Boris Johnson kazanmıştı. Murray, Johnson’ın şiirine de, derginin internet sitesindeki blog yazısında yer vermişti. Murray söz konusu şiir için Johnson’a 1000 Sterlin verileceğini de duyurmuştu. Boris Johnson, Almanya’da Erdoğan’a hakaret eden program yapan Böhmermann’a da şiirinde göndermede bulunmuştu.

Johnson ve Çavuşoğlu’nun basın toplantısında ilgili soru ve cevaplar şöyle:

“Türkiye’den özür dileyecek misiniz?”

Sayın bakan, 4 ay önce Türkiye ile ilgili bir söz söylemiştiniz, özür dileyecek misiniz?

Bu hiçbir şekilde detaylı konuşmalarımızda dile getirilmedi. Son derece faydalı görüşmeler yaptık. Türkiye’de, Ankara’da, İstanbul’da bir araya geldiğim insanlar Birleşik Krallık’ın burada olmasının bir taahhüt olduğunun farkında. Birleşik Krallık aslında Türkiye’nin demokrasinin kurulmasında ne kadar merkezi olduğunun farkında ve aslında şaşırdım, hiçbir şekilde dile getirilmedi bu. Ta ki sen bunu dile getirene kadar.

ŞİİR

‘There was a young fellow from Ankara

Who was a terrific wankerer

Till he sowed his wild oats

With the help of a goat

But he didn’t even stop to thankera.”

YORUMLAR


    0 YORUM