USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

Kılıçdaroğlu isyan etti: “Yeter diyoruz artık”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şırnak-Uludere Karayolu üzerindeki cezaevi yakınlarında bulunan kontrol noktasına PKK terör örgütünün pusu kurması sonucu 6 askerin şehit olmasına isyan etti. “Ülkeyi kim yönetiyor Allah aşkına? Ne olacak bu ülkenin hali? Varsa bir sorun getirin, çözelim. Ne istiyorsanız çözelim, ne istiyorsanız yapalım. Bu dursun artık, ‘Yeter’ diyoruz artık” […]

Kılıçdaroğlu isyan etti: “Yeter diyoruz artık”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şırnak-Uludere Karayolu üzerindeki cezaevi yakınlarında bulunan kontrol noktasına PKK terör örgütünün pusu kurması sonucu 6 askerin şehit olmasına isyan etti. “Ülkeyi kim yönetiyor Allah aşkına? Ne olacak bu ülkenin hali? Varsa bir sorun getirin, çözelim. Ne istiyorsanız çözelim, ne istiyorsanız yapalım. Bu dursun artık, ‘Yeter’ diyoruz artık” dedi.

BU İŞİN SORUMLUSU KİM?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ankara’daki Şinasi Sahnesi’nde Dil Derneği ile Çankaya Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği 84’üncü Dil Bayramı Töreni’nde gazetecilerin sorularını cevapladı.

Kılıçdaroğlu, Şırnak’ta yol kontrolünü sağlayan askeri time PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen ve 6 askerin şehit olduğu saldırıyla ilgili şöyle konuştu: “Emin olun, ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Terörü bitirmek için ne gerekiyorsa biz verelim, dedik. Bizden ne istiyorsanız her türlü katkıyı verelim, dedik. Yasa değişikliği, hay hay buyurun yapın. Anayasa değişikliği, hay hay buyurun yapın. Ne istedilerse bütün talepleri karşılandı. Son derece üzgünüm. 10 şehidimiz var. Bu işin sorumlusu kim? 10 eve ateş düştü. Ne söylüyoruz? Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Evet, Allah rahmet eylesin. Ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Türk milletinin başı sağ olsun. İyi de bunu ne zaman ve nereye kadar söyleyeceğiz. Kim bu işin sorumlusu? Bir sorumlu çıkması lazım. Birisinin açıklama yapması lazım. Neden bu kadar şehidimiz geliyor, diye. Neden doğru dürüst bir önlem alınmadı, diye. Neden bu tablo annelerin önüne konuyor. Annelere ne anlatacağız biz? açıklamasında bulundu.

BU İŞİN SORUMLUSU SİYASET KURUMUDUR

“Bu işin sorumlusu siyaset kurumudur ” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Vatandaşı sorumlu tutamayız. Ülkeyi kim yönetiyor Allah aşkına? Nereye gidecek bu ülkenin hali? Ne olacak bu ülkenin hali? Ben merak ediyorum. Vatandaş olarak merak ediyorum, siyasetçi olarak değil. Varsa bir sorun getirin, çözelim. Ne istiyorsanız çözelim, ne istiyorsanız yapalım. Bu dursun artık, ‘Yeter’ diyoruz artık” ifadeleriyle mevcut yönetime seslendi.