USD
3,7755
EURO
4,6234
ALTIN
161,2116

Saray’ın muhtarları ilginç yöntemle OHAL’in uzatılmasını kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sarayda muhtarlarla buluşmasında OHAL’in uzatılması için  muhtarlar arasında oylama yaptı. Herkesin el kaldırmak zorunda olduğu salonda karar oy birliğiyle kabul edilerek gelişmemiş ülkeler de bile olmayan bir dayatma örneğini daha sergiledi. Erdoğan muhtarlar toplantısında, “biliyorsunuz ki MGK’nın kararıyla 27 Temmuz’dan itibaren olağanüstü hal ilan edilmişti diyen erdoğan sözlerine şöyle devam etti: […]

Saray’ın muhtarları ilginç yöntemle OHAL’in uzatılmasını kabul etti
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sarayda muhtarlarla buluşmasında OHAL’in uzatılması için  muhtarlar arasında oylama yaptı. Herkesin el kaldırmak zorunda olduğu salonda karar oy birliğiyle kabul edilerek gelişmemiş ülkeler de bile olmayan bir dayatma örneğini daha sergiledi.

Erdoğan muhtarlar toplantısında, “biliyorsunuz ki MGK’nın kararıyla 27 Temmuz’dan itibaren olağanüstü hal ilan edilmişti diyen erdoğan sözlerine şöyle devam etti: olağanüstü hal konusunu sağa sola çekmeye çalışanlar var. Etraflıca sizinle paylaşayım ki spekülatif edenler… Benim muhtarım anlar ya o bize yeter. Çünkü şu an ben muhtarlarımın şahsında milletimle konuşuyorum, birileri bir şey anlamıyor. Atanmış kimdir, seçilmiş kimdir. Ben seçilmişim, ama benim muhtarım da seçilmiş. Demokrasi noktasında benim muhtarımla aramda bir fark var mı? Yok. Biri muhtar olarak seçilmiş, biri cumhurbaşkanı olarak seçilmiş” dedi.

OHAL’İ MUHTARLARIN OYLARIYLA UZATTI!

OHAL’in üç aylığına uzatılmasının Türkiye’nin yararına olduğunu savunan Erdoğan, Fransa’daki OHAL uygulamasını örnek göstererek, “Belki 12 ay da yetmeyecek” dedi. Herkesin el kaldırmak zorunda olduğu salonda karar oy birliğiyle kabul edilerek gelişmemiş ülkeler de bile olmayan bir dayatma örneğini daha sergilemiş oldu. Erdoğan yapılan mecburi oylamadan sonra  “İşte, görüldüğü gibi ittifakla kabul.” ifadesini kullandı.

Kanun Hükmünde Kararname, OHAL vs. Bu uygulamaların sadece terörle mücadele ile sınırlı kalacağı, günlük hayata yansımayacağını daha ilk günden ifade etmiştik diyen Erdoğan,  3 aylık sürenin yeterli olmayacağı görülüyor. Bunun için dün yaptığımız MGK toplantısında olağanüstü halin 3 ay daha uzatılması tavsiye edildi. Hükümetimiz de gereğini yapacaktır. OHAL, PKK ve hizmet hareketi ile daha etkin mücadele amacına yöneliktir. 

Erdoğan ayrıca konuşmasında “Belki 12 ay da yetmeyecek” ifadesini kullandı.

PKK’nın ve uzantısı kuruluşların toplantılarına katılım geçmiş yıllara göre onda birin dahi altına düştü diyen Erdoğan. Bölgedeki kardeşlerimiz örgütün kendisi ve çocuklarıyla hiçbir ilişkisi olmadığını gördü. Suriye’de başlatılan Fırat Kalkanı operasyonundan çok rahatsız oldular. Bu operasyonla bölgede DEAŞ’la savaşan tek gücün kendileri olduğu yalanı söndü. DEAŞ bir yere giriyor, oradan çıkıyor oraya PYD ile YPG yerleşiyor. Tezgah böyle çalıştı ifadesini kulalndı. 

‘Lozan zafer mi?’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27’nci Muhtarlar Toplantısında konuşuyor. Son olarak 8 Haziran’da muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, “1920’de Sevr’i gösterdiler, 1923’de bizi Lozan’a ikna ettiler. Ege’de bağırsan duyulacak adaları biz Lozan’da Yunan’a verdik. Zefer mi bu?” dedi.

 

YORUMLAR


    0 YORUM