USD
3,8344
EURO
4,5236
ALTIN
155,2984

Türkiye açık hava hapishanesine döndü: 70 bin gözaltı 32 bin tutuklama!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye’nin açık hava hapishanesine döndüğünü politikacı diliyle anlattı. 15 Temmuz’dan bu yana aralarında profesör, vali, gazeteci, hakim, savcı, öğretmen, din adamı ve ev hanımlarının da olduğu 70 bin kişinin gözaltına alındığını 32 bin civarında kişinin de tutuklandığını açıkladı. Bakan Bozdağ, Türkiye’nin isim vermeden açık bir hapishaneye dönüştürüldüğünü güzel bir gelişmeymiş gibi […]

Türkiye açık hava hapishanesine döndü: 70 bin gözaltı 32 bin tutuklama!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye’nin açık hava hapishanesine döndüğünü politikacı diliyle anlattı. 15 Temmuz’dan bu yana aralarında profesör, vali, gazeteci, hakim, savcı, öğretmen, din adamı ve ev hanımlarının da olduğu 70 bin kişinin gözaltına alındığını 32 bin civarında kişinin de tutuklandığını açıkladı.

Bakan Bozdağ, Türkiye’nin isim vermeden açık bir hapishaneye dönüştürüldüğünü güzel bir gelişmeymiş gibi basına anlattı.  70 bin kişi civarında kişiyle ilgili işlem yapıldı. 32 bin civarında da tutuklama yapıldı ve süreç devam ediyor. Yeni tutuklananlar olabileceği gibi, tutuklananlardan adli kontrolle serbest bırakılanlar ya da serbest bırakılanlar olabilir. Yargılamanın nasıl yapılacağı tam olarak belli değil.

YARGILAMA İÇİN ÖZEL BİR YER KURULMASI SÖZ KONUSU MU?

Duruşma salonu konusunda bazı yerlerde ihtiyaç var. İstanbul’da böyle bir ihtiyaç yok ama Ankara’da böyle büyük sanıklı davaların yapılacağı bir yer yok. Bu nedenle Sincan’da bu çalışma yapılıyor. Sadece bir yerde yargılanmıyorlar bütün Türkiye’de yargılamalar yapılıyor. Davaların binlerce sanıklı davalar gibi görülmesi bu işin sulandırılmasına ve gerçeğin ortaya çıkmasının engellenmesine yol açar. O nedenle bu davalar Türkiye’nin her yerinde görülecektir. Cumhuriyet Başsavcıları gerekli değerlendirmeleri yapıyorlar.

 

YORUMLAR


    0 YORUM