USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

14 yaşındaki Galatasaray’ın küçük yıldızı Mustafa Kapı tarihe geçti

Galatasaray’ın 14 yaşındaki küçük futbolcusu Mustafa Kapı tarihe geçti. Galatasaray Futbol A Takımıyla maça çıkan en genç isim oldu. Galatasaray futbol takımı, Bulgaristan ekibi Levski Sofya’yla yaptığı hazırlık karşılaşmasını 2-0 kazandı. Sarı-kırmızılı takımın gollerini 11. dakikada Josue ve 68. dakikada Hamit Altıntop kaydetti. Bu karşılaşmayı ilginç kılan olay ise 2002 doğumlu Mustafa Kapı, Galatasaray Futbol A Takımıyla […]

14 yaşındaki Galatasaray’ın küçük yıldızı Mustafa Kapı tarihe geçti
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Galatasaray’ın 14 yaşındaki küçük futbolcusu Mustafa Kapı tarihe geçti. Galatasaray Futbol A Takımıyla maça çıkan en genç isim oldu.

Galatasaray futbol takımı, Bulgaristan ekibi Levski Sofya’yla yaptığı hazırlık karşılaşmasını 2-0 kazandı. Sarı-kırmızılı takımın gollerini 11. dakikada Josue ve 68. dakikada Hamit Altıntop kaydetti. Bu karşılaşmayı ilginç kılan olay ise 2002 doğumlu Mustafa Kapı, Galatasaray Futbol A Takımıyla maça çıkması oldu. Levski Sofya’yayı mağlup ettikleri maçta forma şansı bulan 14 yaşındaki Mustafa Kapı, “Bu formanın hakkını vermeye çalışacağım” dedi.

Teknik direktör Jan Olde Riekerink de Mustafa küçük futbolcu Kapı için, “Milli takım aralarında genç arkadaşlarımıza ve yeteneklerimize şans vereceğimizi söylemiştim. Biz de bu aradan faydalanıyoruz. Altyapıya geldiğimden beri Mustafa Kapı’nın ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu biliyordum. Amacımız ve görevimiz altyapı oyuncularımızı parlatmak ve değerlendirmek. Daha çok yeteneğimiz var. Onları da değerlendirmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR


    0 YORUM