USD
3,7929
EURO
4,6477
ALTIN
162,7192

ABD: Rusya ve Suriye’ye savaş suçu soruşturması açılsın

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, sivilleri bombalayan Rusya ve Suriye’ye ‘savaş suçu’ soruşturması açılması gerektiğini ifade etti. Fransız Dışişleri Bakanı Jean Marc Ayrault ile yapacağı ikili görüşmesi öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Kerry, Suriye’deki gelişmeleri değerlendirdi. Kerry şöyle konuştu: “Rejim, dün gece Suriye’de bir başka hastaneye daha saldırdı, 20 kişi öldü, 100 kişi de yaralandı. Rusya ve […]

ABD: Rusya ve Suriye’ye savaş suçu soruşturması açılsın
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, sivilleri bombalayan Rusya ve Suriye’ye ‘savaş suçu’ soruşturması açılması gerektiğini ifade etti.

Fransız Dışişleri Bakanı Jean Marc Ayrault ile yapacağı ikili görüşmesi öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Kerry, Suriye’deki gelişmeleri değerlendirdi.

Kerry şöyle konuştu: “Rejim, dün gece Suriye’de bir başka hastaneye daha saldırdı, 20 kişi öldü, 100 kişi de yaralandı. Rusya ve Suriye rejimi, hastaneleri, sağlık kurumlarını, çocukları, kadınları neden vurduklarını tüm dünyaya açıklamak zorundadır” dedi.

Kerry, yaşananların savaş suçu soruşturması açılması için yeterli olduğunu sorumluların ise cezaya çarptırılması gerektiğini vurguladı. Ayrıca ABD tarafından açılması talep edilen ‘savaş suçu’ araştımasının ilk ayağının BM nezdinde olması gerektiği belirtildi

Düzenlenen saldırıların kaza süsü verilerek açıklanamayacağı belirten Kerry, “Artık kaza diye açıklanamaz, kaza bahanesini geçeli yıllar oldu. Sivilleri terörize etmek, askeri hedeflerinin önüne çıkan herkesi öldürmek, hedeflenen bir strateji” dedi.

 

YORUMLAR


    0 YORUM