USD
3,9703
EURO
4,6607
ALTIN
163,7432

ABD Türkiye’deki vatandaşlarını uyardı

ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu, vatandaşlarına, radikal grupların Türkiye’de yabancılara yönelik bir saldırı gerçekleştirebileceği yönünde uyarıda bulundu. ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu tarafından yapılan uyarıda, silahlı saldırı, kaçırma, bombalama veya başka bir şiddet eylemi şeklinde vuku bulabileceğini aktardı. Yabancıların yoğunlukta olduğu alanlarda kişisel güvenlikleri konusunda daha dikkatli olmaları çağrısında bulundu. Konsolosluk bir de dikkate alınması gereken hususları sıraladı: Türkiye’nin güneyinde Suriye sınırına […]

ABD Türkiye’deki vatandaşlarını uyardı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu, vatandaşlarına, radikal grupların Türkiye’de yabancılara yönelik bir saldırı gerçekleştirebileceği yönünde uyarıda bulundu.

ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu tarafından yapılan uyarıda, silahlı saldırı, kaçırma, bombalama veya başka bir şiddet eylemi şeklinde vuku bulabileceğini aktardı. Yabancıların yoğunlukta olduğu alanlarda kişisel güvenlikleri konusunda daha dikkatli olmaları çağrısında bulundu.

Konsolosluk bir de dikkate alınması gereken hususları sıraladı:

Türkiye’nin güneyinde Suriye sınırına yakın olan bölgelerde, özellikle büyük şehir merkezlerine seyahat etmekten kaçının.

Kalabalıklardan ve popüler turistik alanlardan uzak durun.

Kamusal alanları özellikle turistlerin uğrak alanlarını ziyaret ederken daha dikkatli olun.

Politik toplantı ve organizasyonlara katılmayın.

Yerel otoritelerin acil durum talimatlarına uyun.

Güvenlik önlemlerinin alındığı otellerde kalın.

Yerel medyayı takip edin.

YORUMLAR


    0 YORUM