USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

ABD ve İsrail 29 Ekim için uyardı

Ankara’daki ABD Başkonsolosluğundan yapılan ‘ABD Vatandaşları için Güvenlik Mesajı’ başlıklı duyuruda  İzmir’de Kordonboyu ve Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak 29 Ekim etkinlikleri için ‘Barışçıl gösterilerin çatışma ve şiddete evrilebileceği’ uyarısında bulundu. Yapılan uyarıda ABD vatandaşlarının ‘kalabalık yerlerden uzak durması, eylem ve etkinliklerin toplanma alanlarında dikkatli davranması’ istendi. Geçen ay ABD’nin Adana Konsolosluğu kentte ‘terör tehdidi’ bulunduğunu, ABD […]

ABD ve İsrail 29 Ekim için uyardı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ankara’daki ABD Başkonsolosluğundan yapılan ‘ABD Vatandaşları için Güvenlik Mesajı’ başlıklı duyuruda  İzmir’de Kordonboyu ve Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak 29 Ekim etkinlikleri için ‘Barışçıl gösterilerin çatışma ve şiddete evrilebileceği’ uyarısında bulundu.

Yapılan uyarıda ABD vatandaşlarının ‘kalabalık yerlerden uzak durması, eylem ve etkinliklerin toplanma alanlarında dikkatli davranması’ istendi. Geçen ay ABD’nin Adana Konsolosluğu kentte ‘terör tehdidi’ bulunduğunu, ABD Dışişleri Bakanlığı da ‘Türkiye’nin güneydoğusuna seyahat edilmemesi gerektiğini’ belirtmişti.

İsrail’den vatandaşlarına ‘Türkiye’yi en kısa zamanda terk edin’

İsrail’in dün yapmış olduğu uyarıyla, Türkiye’deki vatandaşlarına ‘acil saldırı riski’ sebebiyle ülkeyi terk etmeleri tavsiyesinde bulundu.

İsrail Başbakanlığı Terörle Mücadele Bürosu’ndan dün yapılan açıklamada 28 Mart’ta yapılan uyarıdaki mevcut tehdidin ‘somut ve yüksek risk’ kategorisine giren 2 numaralı seviyede olduğu hatırlatıldı ve İsrail vatandaşlarına Türkiye’yi ziyaretten kaçınmaları, İsrailli turistlerin de “ülkeyi mümkün olan en kısa sürede terk etmeleri” çağrısında bulunuldu.

Açıklamada, “Ülkede acil saldırı riskleri var, tehdit Türkiye’deki tüm turistik tesisleri kapsıyor” dendi.

YORUMLAR


    0 YORUM