USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

ABD’de Rıza Sarraf’ın delili Erdoğan’ın sözleri

IŞİD ve İran petrolünü Türkiye üzerinden üçüncü ülkelere satmak, devlet adamları ve ailelerine rüşvet vermek suçlarından yargılanan Rıza Sarraf, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini ABD’deki mahkemeye delil olarak sundu. İranlı iş adamı Rıza Sarraf, IŞİD ve İran petrolünü Türkiye üzerinden üçüncü ülkelere satmak, devlet adamları ve ailelerine rüşvet vermek, IŞİD’e Türkiye üzerinden silah temin etmek suçlarından […]

ABD’de Rıza Sarraf’ın delili Erdoğan’ın sözleri
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

IŞİD ve İran petrolünü Türkiye üzerinden üçüncü ülkelere satmak, devlet adamları ve ailelerine rüşvet vermek suçlarından yargılanan Rıza Sarraf, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini ABD’deki mahkemeye delil olarak sundu.

İranlı iş adamı Rıza Sarraf, IŞİD ve İran petrolünü Türkiye üzerinden üçüncü ülkelere satmak, devlet adamları ve ailelerine rüşvet vermek, IŞİD’e Türkiye üzerinden silah temin etmek suçlarından ABD’de tutuklu yargılanıyor. Sarraf’ın avukatları, Erdoğan’ın geçen hafta New York’tan dönüşte yaptığı “Sarraf ABD’de FETÖ’nün yedirip içirdiği isimlere teslim ediliyor” açıklamasını ‘kanıt’ olarak mahkemeye teslim etti.

Daha önceki dava hakimi Richard Berman’ın İstanbul’da cemaat ile ilişkili bir hukuk bürosunun düzenlediği uluslararası toplantıya katıldığı yalanının ortaya çıkmasından sonra Sarraf’ın avukatları son kurtarıcı olarak Erdoğan’a sarıldılar.

Ayrıca avukatlar mahkemeye sundukları son dilekçede, “Daha önceki başvurularda olduğu gibi hakimin davadan çekilmesini, eğer çekilmezse de iddianamenin tamamen reddedilip davanın düşmesini talep ediyoruz” ifadesini yer verdiler.

Öte yandan Rıza Sarraf’ın Türkiye’de bakan ve çocuklarına verdiği rüşvetin netleşmesinin ardından geçen Haziran’daki duruşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın hanımı Emine Erdoğan’a 7 milyon euro verdiğini itiraf etmişti. Hayır için alındığı belirtilince  ABD mahkemesi Emine Erdoğan’dan resmi fatura talep etmişti. Yaklaşık dört ay geçmesine rağmen bayan Erdoğan tarafından henüz bir belge sunulamadı.

 

YORUMLAR


    0 YORUM