USD
3,7759
EURO
4,6213
ALTIN
161,3120

AB’den Türkiye’ye idam uyarısı

Avrupa Konseyi sözcüsü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın idam cezasının yakında geleceğini söylemesinin ardından Türkiye’yi uyardı. Avrupa Konseyi sözcüsü Daniel Holtgen, Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunarak “İdam cezasını uygulamak Avrupa Konseyi üyeliği ile bağdaşmaz” dedi. Erdoğan, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nın açılışında “İdam isteriz” sloganları atan destekçilerine seslenirken, “Yakın yakın… Merak etmeyin, inanıyorum ki idam teklifi Meclis’ten geçecek. Ben de […]

AB’den Türkiye’ye idam uyarısı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Avrupa Konseyi sözcüsü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın idam cezasının yakında geleceğini söylemesinin ardından Türkiye’yi uyardı.

Avrupa Konseyi sözcüsü Daniel Holtgen, Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunarak “İdam cezasını uygulamak Avrupa Konseyi üyeliği ile bağdaşmaz” dedi.

Erdoğan, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nın açılışında “İdam isteriz” sloganları atan destekçilerine seslenirken, “Yakın yakın… Merak etmeyin, inanıyorum ki idam teklifi Meclis’ten geçecek. Ben de onaylayacağım” demişti.

 ‘Batı ne derse desin beni ilgilendirmiyor’

Daha önce de Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ise, Türkiye’nin idam cezasını geri getirmesi durumunda AB üyelik müzakerelerinin durdurulacağını açıklayarak, “İdam cezasının olduğu bir ülkenin AB’de yeri olamaz” diye konuşmuştu.

Erdoğan, Avrupa’dan gelen eleştirilerin ardından “Batı ne derse desin beni ilgilendirmiyor. Ben milletime bakarım. Bunun kararını parlamento verir. Benim milletim parlementoya çağrısını yapıyor, idam diyor” diye yanıt vermişti.

YORUMLAR


    0 YORUM