USD
3,7771
EURO
4,6222
ALTIN
161,4378

AKP Gülen’e suikastı komisyonun korumalarına mı yaptıracak?

AKP hükümeti tarafından kurulan darbe komisyonu ilk toplantısında, Fethullah Gülen Hocaefendi ile görüşme kararı alarak kapısını çalmaya gideceğini duyurdu. Havuz medyası tarafından sevinçle dillendirilen Gülen’e suikastı, komisyon üyelerinin korumaları mı gerçekleştirecek? TBMM’de oluşturulan 15 Temmuz Darbesini araştırma komisyonu ‘’ABD’de Fethullah Gülen ile görüşme’’ kararı aldı. Dışişleri Bakanlığı aracılığı ile yapılacak müracaattan sonra ABD’nin onay vermesi ve […]

AKP Gülen’e suikastı komisyonun korumalarına mı yaptıracak?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

AKP hükümeti tarafından kurulan darbe komisyonu ilk toplantısında, Fethullah Gülen Hocaefendi ile görüşme kararı alarak kapısını çalmaya gideceğini duyurdu. Havuz medyası tarafından sevinçle dillendirilen Gülen’e suikastı, komisyon üyelerinin korumaları mı gerçekleştirecek?

TBMM’de oluşturulan 15 Temmuz Darbesini araştırma komisyonu ‘’ABD’de Fethullah Gülen ile görüşme’’ kararı aldı.

Dışişleri Bakanlığı aracılığı ile yapılacak müracaattan sonra ABD’nin onay vermesi ve Gülen’in de kabul etmesi durumunda, komisyon üyelerinden seçilecek bir grup milletvekili Pensilvanya’ya giderek Gülen’in ‘’Darbe girişimindeki rolü” konusunda ifadesine başvuracak.

Komisyon Başkanı Reşat Petek konuşmasının ardından toplantının görsel basına kapalı olacağını, yazılı basının kalabileceğini söyledi. Bunun üzerine komisyonun CHP’li üyesi Sezgin Tanrıkulu görsel basının dışarı çıkarılmaması gerektiğini söyleyerek “Biz darbe soruşturmasının televizyonlardan yayınlamasını istiyoruz. Ne olduğu konusunda yargılamaların şeffaf olması lazım. Halkımızın bu yargılamaları canlı izlemesini savunuyoruz. Kameralar çalışmamızı engellemez, huzurumuzu bozmaz. Kimin ne konuştuğu ne söyleyeceğinin millet tarafından bilinmesi lazım. Ancak bu şekilde darbeci zihniyeti ortadan kaldırabiliriz” diye konuştu.

AKP’li üye Serkan Bayram “Gülen’in dinlenmesini talep ediyorum”  dedi.  CHP’li üyeler de bu öneriye destek verdi.

AKP’li yandaş gazeteciler tarafından Fethullah Gülen Hocaefendi’nin katledilmesi ilgili günlerce yazılan ve yayınlanan haberlerin ardından böyle alelacele bir komisyonun kurulması dikkat çekti. Hocaefendi’yi sevenler ise ‘son dönemde IŞİD kafalı sokak serserilerinin polis teşkilatına alındığı bilgisi de gündemdeyken bu komisyonun misyonunun sorgulanması gerekiyor’ uyarısında bulundular.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet yanlısı gazeteci, Fatih Tezcan açıktan güvenlik güçlerinin Gülen’e bir suikast yapmalarını tavsiye etmişti.

Uzun yıllar Gülen’i destekleyen fakat iki yıl önce taraf değiştiren gazeteci yazar Hüseyin Gülerce de Gülen’in beklenmedik bir suikast sonucu öldürülebileceğini belirtmişti.

 

 

YORUMLAR


    0 YORUM