USD
3,9245
EURO
4,6533
ALTIN
162,9490

AKP hükümeti kamuya personel alımını dondurdu

NTV’de canlı yayına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamuya personel alımını belirli bir süre durduklarını açıklarken emeklilere verilmesi için hükümet tarafından vaad edilen ve yerine getirilemeyen promosyonun suçunu ise bankalara attı. NTV canlı yayında kamuya personel alımını belirli bir süre durduklarını açıklayan Bakanı Müezzinoğlu ‘’Kamuya alımları belirli bir süre durdurduk. Esasında kamuyu daraltan diğer […]

AKP hükümeti kamuya personel alımını dondurdu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

NTV’de canlı yayına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamuya personel alımını belirli bir süre durduklarını açıklarken emeklilere verilmesi için hükümet tarafından vaad edilen ve yerine getirilemeyen promosyonun suçunu ise bankalara attı.

NTV canlı yayında kamuya personel alımını belirli bir süre durduklarını açıklayan Bakanı Müezzinoğlu ‘’Kamuya alımları belirli bir süre durdurduk. Esasında kamuyu daraltan diğer dinamikleri yükseltirsek geleceğe daha umutla bakabiliriz’’ şeklinde duyurdu.

 MÜEZZİNOĞLU EMEKLİLERE VERİLEMEYEN PROMOSYONLA İLGİLİ HÜKÜMETİ DEĞİL BANKALARI SUÇLADI

Emeklilere promosyon konusuna değinen Mehmet Müezzinoğlu, hükümetine toz kondurmayarak topu bankalar attı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan, “Dün itibariyle bu konuda 1 ay konuşmayacağım dedim. Emeklilerimizi memnun edecek bir rakam değil banka görüşmelerimiz sonucu ortaya çıkan. Bu yüzden bankalarla görüşmeler sürüyor henüz olgunlaşmadı. Bu rakama benim gönlüm tabii ki razı değil. O yüzden sayın başbakanımızla bu konuyu görüşeceğiz. 3 yıl için görüşmeler devam ediyor. Ya bir defada ya da 1.yıl 2.yıl diye… Ama biz bir defada olsun isteriz. Şu an söyleyeceğim rakam çok düşük olur. Bekledikleri rakam değil.’’ ifadelerini kullandı.

YORUMLAR


    0 YORUM