USD
3,8459
EURO
4,5160
ALTIN
153,7012

AKP hükümetinden baskın seçim

AKP iktidarı muhalif medyayı tamamen susturduktan sonra baskın seçim hazırlığına başladı. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) se.im hazırlıklarına start verdiği anlaşıldı. Seçimle ilgili basım işi, bu kez yurtdışında değil İzmir’de yapılacak. Devlet Malzeme Ofisi (DMO), YSK’nın, seçim pusulası ve zarflarında kullanılmak üzere filigranlı kâğıt ihtiyacını karşılamak amacıyla haziran ayında ihaleye çıktı. DMO, iç ve dış piyasaya […]

AKP hükümetinden baskın seçim
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

AKP iktidarı muhalif medyayı tamamen susturduktan sonra baskın seçim hazırlığına başladı.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) se.im hazırlıklarına start verdiği anlaşıldı. Seçimle ilgili basım işi, bu kez yurtdışında değil İzmir’de yapılacak. Devlet Malzeme Ofisi (DMO), YSK’nın, seçim pusulası ve zarflarında kullanılmak üzere filigranlı kâğıt ihtiyacını karşılamak amacıyla haziran ayında ihaleye çıktı. DMO, iç ve dış piyasaya 983.5 ton filigranlı kâğıt satın alacağını ilan etmişti.

 Kâğıt alımını Slovenya’dan yaptığı anlaşılan  YSK, kâğıtların basımı sırasında da gözetmen olarak üyelerini bu ülkeye göndermişti. Filigranlı kâğıt basımına 17 Ekim’de başlayacağını duyuran YSK, basımın 4 Ocak’ta tamamlanmasını planladığı belirtildi. YSK seçim malzemelerinin tamamını 2017’nin ilk ayına yetiştireceği aktarıldı.

 Ankara kulislerinde, bu hazırlıkların  AKP hükümetinin en geç bir yıl içinde baskın seçime gideceğinin kuvvetli işareti olduğu konuşulmaya başlandı.

 MUHALİFLER SUSTURULDU AKP SEÇİME HAZIR

 Başkent kulislerinde, Cemaat operasyonları kapsamında birçok alanda işten çıkarmalar ve açığa alma kararlarının uygulandığı, muhalif medyanın tamamen susturulduğu şu dönemde AKP’nin seçim şartlarını oluşturduğu konuşuldu. Analistler, muhalif partilerin de ses çıkaramadığı bir dönemde AKP’nin baskın ve şaibeli bir seçime gidecek olması tartışmaları yeniden alevlendireceği yorumunu yaptılar.

YORUMLAR


    0 YORUM