USD
3,9704
EURO
4,6618
ALTIN
163,6988

Akp Hükümeti’nden sansüre devam

Özellikle Kürt vatandaşların yoğun olduğu Güneydoğuya Kürtçe yayın yapan kanallar dahil birçok TV’nin yayını, dün akşam 20.30 itibariyle TÜRKSAT tarafından durduruldu. Aralarında Jiyan TV, Zarok TV, TV10, Hayatın Sesi TV ve Van TV’nin de bulunduğu birçok kanalın yayını durduruldu. Kapatma kararına gerekçe olarak da Başbakanlık emri gösterildi. Kanallara henüz resmi bilgilendirme yapılmazken Hayatın Sesi TV çalışanları, yayınların […]

Akp Hükümeti’nden sansüre devam
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Özellikle Kürt vatandaşların yoğun olduğu Güneydoğuya Kürtçe yayın yapan kanallar dahil birçok TV’nin yayını, dün akşam 20.30 itibariyle TÜRKSAT tarafından durduruldu.

Aralarında Jiyan TV, Zarok TV, TV10, Hayatın Sesi TV ve Van TV’nin de bulunduğu birçok kanalın yayını durduruldu. Kapatma kararına gerekçe olarak da Başbakanlık emri gösterildi.

Kanallara henüz resmi bilgilendirme yapılmazken Hayatın Sesi TV çalışanları, yayınların Başbakanlık emriyle OHAL kapsamında durdurulduğu bilgisini edindiklerini bildirdi.

OHAL kapsamında yayınları kesilen kanallar arasında bulunan, Kürtçe yayın yapan Zarok TV, Türkçe ‘Çocuk’ anlamına geliyor.

Diyarbakır merkezli Zarok TV, Türkiye’nin Kürt dilinde yayın yapan ilk çocuk kanalı. 

 

YORUMLAR


    0 YORUM