USD
3,8227
EURO
4,6622
ALTIN
163,1794

AKP içerisinde cemaate yönelik operasyon rahatsızlığı

Başkanlık tartışmaları, Musul ve El Bab harekâtlarıyla hizmet hareketine yönelik operasyonların gölgesinde hafta içi yapılan bir dizi istişareden sonra AKP, hafta sonu Afyon’da kampa girdi. Nerede durulacak? Birgün gazetesinin haberine göre istişare toplantılarında ‘cemaat ile mücadele’ başlıklı tartışmada bazı milletvekillerinin ve parti yöneticilerinin operasyonlardan rahatsızlıklarını ifade ederek “nerede durulacak” diye sorular sorduğu belirtiliyor. Yöneticilerle ilgili […]

AKP içerisinde cemaate yönelik operasyon rahatsızlığı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Başkanlık tartışmaları, Musul ve El Bab harekâtlarıyla hizmet hareketine yönelik operasyonların gölgesinde hafta içi yapılan bir dizi istişareden sonra AKP, hafta sonu Afyon’da kampa girdi.

Nerede durulacak?

Birgün gazetesinin haberine göre istişare toplantılarında ‘cemaat ile mücadele’ başlıklı tartışmada bazı milletvekillerinin ve parti yöneticilerinin operasyonlardan rahatsızlıklarını ifade ederek “nerede durulacak” diye sorular sorduğu belirtiliyor.

Yöneticilerle ilgili kamuoyunda cemaatle ilişkili oldukları yönünde sürekli tartışma yaşanması, buna vekillerin ve partiye yakın medya organlarının dahil olması sıkıntının bir başka kaynağı.

Başta Başbakan Binali Yıldırım olmak üzere parti yöneticileri kamp boyunca AKP’nin Cemaat tartışmaları sonrası girdiği ataleti ortadan kaldırmayı amaçlayan konuşmalar yaptığı da kulislere sızan diğer bir bilgi.

Hatta AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin NG Otel’de düzenlenen 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın kapanış konuşmasında, “Hiçbir bakan ve milletvekilimizde ByLock yoktur. AK Parti içerisinde cemaatçi barınamaz” sözleri dikkat çekmişti.

YORUMLAR


    0 YORUM