USD
3,8457
EURO
4,5157
ALTIN
153,7306

AKP iktidarı Emniyet’te suça bulaşmayan 12 bin polisi açığa aldı

AKP Hükümeti’nin 15 Temmuz sonrası başlattığı cadı avı operasyonları kapsamında Emniyet’te büyük kıyım yaptı, rüşvet ve yolsuzluk olaylarına karışmayan 12 bin polisi açığa aldı. AKP Hükümeti, devlet kadrolarında rüşvet ve yolsuzluk olaylarına adı karışmamış memurları temizlemeye devam ediyor. İktidar,  17-25 Aralık yolsuzluk operasyonu sonrası tek seferdeki en büyük kıyımı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevli yaklaşık […]

AKP iktidarı  Emniyet’te suça bulaşmayan 12 bin polisi açığa aldı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

AKP Hükümeti’nin 15 Temmuz sonrası başlattığı cadı avı operasyonları kapsamında Emniyet’te büyük kıyım yaptı, rüşvet ve yolsuzluk olaylarına karışmayan 12 bin polisi açığa aldı.

AKP Hükümeti, devlet kadrolarında rüşvet ve yolsuzluk olaylarına adı karışmamış memurları temizlemeye devam ediyor. İktidar,  17-25 Aralık yolsuzluk operasyonu sonrası tek seferdeki en büyük kıyımı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevli yaklaşık 12 bin polis açığa alarak yaptı.

81 kentte açığa alınmasına karar verilen polislere bugün itibarıyla tebligatların yapılacağı öğrenildi.

Fişlemeler neticesinde Ankara’da 1350, İzmir 570, Diyarbakır’da 650 ve Hakkari’de 350 emniyet mensubuna görevden el çektirildiği öğrenildi. Açığa alınanların arasında üst düzey emniyet müdürlerinin de olduğu aktarıldı.

Bundan sonraki süreçte ise açığa alınan polislerin sözde soruşturmalar neticesinde meslekten ihraç edileceği aktarıldı.

YORUMLAR


    0 YORUM