USD
3,9245
EURO
4,6544
ALTIN
162,9655

AKP’den Mahmut Efendi cemaatine operasyon hazırlığı

İstanbul’un Fatih ilçesinde İsmailağa Cemaati olarak bilinen Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi sevenleri ile AKP ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a son dönemde destekleyen Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü arasında gerginlik yaşanıyor. Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Marifet Derneği Başkanı Muhammed Keskin ile bağlantısını kestiğini açıkladı. Bir yıl öncesine kadar Erdoğan ve AKP […]

AKP’den Mahmut Efendi cemaatine operasyon hazırlığı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İstanbul’un Fatih ilçesinde İsmailağa Cemaati olarak bilinen Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi sevenleri ile AKP ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a son dönemde destekleyen Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü arasında gerginlik yaşanıyor.

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Marifet Derneği Başkanı Muhammed Keskin ile bağlantısını kestiğini açıkladı. Bir yıl öncesine kadar Erdoğan ve AKP İktidarına açıktan karşı çıkan Cübbeli Ahmet, kendisiyle alakalı kaset iddiaları ortaya çıkınca bir anda ‘U’ dönüşü yaptığı açıklandı. Ayrıca İsmail Ağa cemaati içinde tefrika çıkarmakla Mahmud Hocaefendi sevenleri tarafından suçlanıyor. Ayrıca son gelişmelerin AKP hükümetinin Erdoğan’ın emriyle Mahmut Hocaefendi ve sevenlerine karşılık operasyon hazırlı yapıldığı ileri sürüldü.
CÜBBEL’İNİN U DÖNÜŞÜ

Cübbeli,‘Muhammed Keskin, Şefik Kocaman ve ekibine yaptığım tüm övgülerden geri dönüyorum. Frenleri patlamış. Yarın ne olacağı belli değil” dedi.

Havuz medyasının bugün gündeme getirdiği haberde Cübbeli, Marifet Derneği hakkında daha önce yaptığı methiyelerden geri döndüğünü duyurdu. Cübbeli Ahmet, “Benim Marifet Derneği ile ilişkim kesilmiştir. Muhammed Keskin, Şefik Kocaman ve ekibine yaptığım tüm övgülerden geri dönüyorum. Frenleri patlamış. Yarın ne olacağı belli değil. Ben bunlardan korkmuyorum. Bunların ağa babalarından korkmadım, bunlardan mı korkacağım” dedi.
Mahmut Ustaosmanoğlu’nu ziyaret etmesine izin verilmediğini belirten Cübbeli Ahmet, “Efendi Hazretleri’ni ziyarete gittiğimde kapıyı suratıma kapatıp içeri dahi almadılar. Bu zamana kadar böyle bir şeyi size söyledim mi? Yine söylemezdim, ama hakiki yüzleri ortaya çıktı” şeklinde konuştu. Muhammed Keskin’in, avukatını aradığını belirten Cübbeli Ahmet, “1 saate yakın konuşmuş. Sonunda ‘Allah’ın tokadı gelecek’ demiş. Göreceğiz bakalım kime gelecek Allah’ın tokadı” diye konuştu.
MARİFET DERNEĞİ’NE NEDEN KIZIYORLAR?
Marifet Derneği Başkanı Keskin, Mahmut Ustaosmanoğlu’nun bacanağı. Ustaosmanoğlu’nun Beykoz’da yanında kalan  ve en yakınlarından olan Keskin zaman zaman AKP hükümetine, Marifet Dergisi’nden sert eleştiriler yöneltiyor. Fatih Çarşamba’da bulunan “Ak sakallılar” diye hitap ettiği gruba Ustaosmanoğlu’nun kırgın olduğunu, bu sebeple İsmailağa camisine gitmediğini de yazan Keskin ayrıca İsmailağa camisinin “parti binası”na çevrildiğini ve bu durumun da Ustaosmanoğlu’nu rahatsız ettiğini yazmıştı.
Önceki yazılarında ”İsmailağa Cemaati” ismini kabul etmediklerini belirten Keskin, “Mahmud Efendi Camii Şerifi’ni bu sebeple inşa ettiklerini ve “Bizler İsmailağa cemaati değil, Mahmud Efendi Hazretlerinin cemaatiyiz” ifadelerini kullanmıştı. Hatta daha da ileri giderek Ustaosmanoğlu’nun Çarşamba’dan ayrıldıktan sonra sağlığının düzeldiğini belirtmişti.
Bu demeçlerin ardından iyice gün yüzüne çıkan ayrışma akabinde Mahmut Ustaosmanoğlu ile birlikte Beykoz’da kalan sevenlerine yönelik hükümet operasyonu gelmişti.
KÜLLİYE’YE  YIKIM EKİBİ 
Keskin’in bahsettiği Beykoz’daki Mahmud Efendi Camisinin bazı bölümlerinin kaçak yapıldığı iddiasıyla geçtiğimiz yıl başlatılan yıkımda külliyenin bir bölümü belediye tarafından yıkılmıştı. İşin ilginç yanı ise yıkımın ardından Şefik Kocaman’ın külliye önünde yaptığıBütün işaretler Cumhurbaşkanımızı gösteriyor” açıklamasının ardından yaşananlardı.

YORUMLAR


    0 YORUM