USD
3,8162
EURO
4,6660
ALTIN
163,7966

AKP’li Metiner’den işledikleri suçları örtme çabası

AKP İstanbul  milletvekili ve TBMM Cezaevi Alt Komisyonu Başkanı Mehmet Metiner, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra işledikleri suçları örtmek için cezaevlerinden gelen kötü muamele ve işkence iddialarıyla ilgili inceleme yapmayacaklarını açıkladı. Darbe tiyatrosundan sonra Hizmet Hareketine yönelik operasyonlar kapsamında tutuklananlarla ilgili soruşturmaların devam ettiğini belirten Metiner, tutukluları ziyaret etmeyeceklerini ancak onlarla ilgili kötü muamele ve işkence […]

AKP’li Metiner’den işledikleri suçları örtme çabası
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

AKP İstanbul  milletvekili ve TBMM Cezaevi Alt Komisyonu Başkanı Mehmet Metiner, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra işledikleri suçları örtmek için cezaevlerinden gelen kötü muamele ve işkence iddialarıyla ilgili inceleme yapmayacaklarını açıkladı.

Darbe tiyatrosundan sonra Hizmet Hareketine yönelik operasyonlar kapsamında tutuklananlarla ilgili soruşturmaların devam ettiğini belirten Metiner, tutukluları ziyaret etmeyeceklerini ancak onlarla ilgili kötü muamele ve işkence iddialarıyla ilgili inceleme yapmayacaklarını açıklaması kamuoyunu şaşırttı.

İşkence iddialarını gündeme getiren CHP’yi de eleştiren Milletvekili Metiner, “Hiç kimse hizmet hareketi teröristleri üzerinden siyasi propaganda yapmaya kalkmasın. Onlar mağdur edilen değil mağdur edenlerdir” ifadesini kullandı.

Metiner’in bu açıklamasını mağdurların aileleri,  Akp Hükümetinin işlediği suçları örtme çabası olarak gördükleri belirtildi.

Öte yandan, askerlerden akademisyenlere, soruşturmaları kapsamında tutuklanan kişilerin işkence ve kötü muamele iddialarıyla ilgili TBMM Cezaevi Alt Komisyonu’nun herhangi bir çalışma yapmayacağı ve bu konuşmanın sadece sözde kalacağı vurgulandı.

Ayrıca Metiner’in açıklamaları baz alındığında, IŞİD, PKK gibi kanlı terör örgütleriyle, tecavüz ve hırsızlıktan dolayı içeride yatan kişilerin haklarının savunulacağı anlaşıldığı yorumu yapıldı.

YORUMLAR


    0 YORUM