USD
3,8225
EURO
4,6595
ALTIN
163,1079

AKP’li Özdağ: Bank Asya’dan kredi çektim üniversitede olsam atılırdım

Meclis’te darbeyi araştırmak için kurulan komisyonun Başkanvekili olan AKP’li Selçuk Özdağ, Bank Asya’dan kredi çektiğini ifade ederek , “Eğer ben profesör olsaydım üniversitede, şimdi atılmış olacaktım, kriter buysa. Lütfen hassasiyet gösterelim” dedi. Cumhuriyetten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre Meclis’te darbeyi araştırmak için kurulan komisyonda konuşan AKP’li milletvekili, TBMM Darbe Komisyonu Başkanvekili Selçuk Özdağ da Bank Asya’dan kredi çektiğini […]

AKP’li Özdağ: Bank Asya’dan kredi çektim üniversitede olsam atılırdım
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Meclis’te darbeyi araştırmak için kurulan komisyonun Başkanvekili olan AKP’li Selçuk Özdağ, Bank Asya’dan kredi çektiğini ifade ederek , “Eğer ben profesör olsaydım üniversitede, şimdi atılmış olacaktım, kriter buysa. Lütfen hassasiyet gösterelim” dedi.

Cumhuriyetten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre Meclis’te darbeyi araştırmak için kurulan komisyonda konuşan AKP’li milletvekili, TBMM Darbe Komisyonu Başkanvekili Selçuk Özdağ da Bank Asya’dan kredi çektiğini söyledi.

“Bir itirafta bulunayım” diyen Özdağ, şu ifadeleri kullandı: “Ben milletvekili olduğum zaman 120 bin lira kredi çekecektim. Milletvekillerine en ucuz 0,9’la Bank Asya veriyordu, Bank Asya’dan çektim. Dört yıl sonra ödedim. Eğer ben profesör olsaydım üniversitede, şimdi atılmış olacaktım, kriter buysa. Lütfen hassasiyet gösterelim.”

 Özdağ, ‘ByLock’ kullandığı için gözaltına alınan bir emekli büyükelçinin de savcıya, “Ne örgütü? Ben masonum, biz masonlar üç senedir ByLock’la haberleşiriz” dediğini iddia etti.

Bank Asya delil olarak gösteriliyor

Darbe girişiminin ardından, Gülen cemaatine yönelik artan operasyonlar kapsamında gözaltına alınan ya da kamudan ihraç edilenlere isnat edilen suçlamaların delili olarak Bank Asya’da yaptıkları işlemler de gösteriliyor.

Darbe girişiminin gerçekleştirildiği 15 Temmuz’dan bir gün önce televizyonda darbeye ilişkin subliminal mesajlar verdiği iddiasıyla gözaltına alınarak tutuklanan Ahmet ve Mehmet Altan kardeşlerin evlerinde yapılan aramalarda, Bank Asya’ya ait kartlar da delil olarak ele geçirilmişti.

Diken isimli haber sitesi Kayseri’de Bank Asya’ya 5 bin lira para yatıran bir yurttaşın, trafik polisi olarak görev yapan kocasının bu nedenle meslekten ihraç edildiğine ilişkin iddiasını haberleştirmişti.

YORUMLAR


    0 YORUM