USD
3,7890
EURO
4,6600
ALTIN
161,8798

AKP’lilerin silahlanma çağrıları TBMM gündeminde

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, hükümetin silah ruhsatı edinmeyi kolaylaştıracak herhangi bir düzenleme çalışması bulunup bulunmadığını sordu. Tanrıkulu, Başbakan Binali Yıldırım’ın cevaplaması için verdiği soru önergesinde “AkSilahlanma” başlığı altında yapılan bireysel silahlanma çağrılarının partinizle ve hükümetle doğrudan veya dolaylı bir ilgisi bulunmakta mıdır? diye sordu. Silahlanma çağrıları AKP’nin silahlı milisi gibi hareket eden Osmanlı Ocakları […]

AKP’lilerin silahlanma çağrıları TBMM gündeminde
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, hükümetin silah ruhsatı edinmeyi kolaylaştıracak herhangi bir düzenleme çalışması bulunup bulunmadığını sordu.

Tanrıkulu, Başbakan Binali Yıldırım’ın cevaplaması için verdiği soru önergesinde “AkSilahlanma” başlığı altında yapılan bireysel silahlanma çağrılarının partinizle ve hükümetle doğrudan veya dolaylı bir ilgisi bulunmakta mıdır? diye sordu.

Silahlanma çağrıları

AKP’nin silahlı milisi gibi hareket eden Osmanlı Ocakları 1453, 15 Temmuz FETÖ’nün darbe girişiminin ardından yaptığı silahlanma çağrısı ile bir kez daha gündemde. Emin Canpolat, geçen günlerde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı çağrıda, “Bizimle hareket eden tüm kardeşlerimize duyurumuzdur. Vatan için bayrak için Erdoğan için silahlanın” dedi. Canpolat, önceki gün de “Erdoğan demek vatan demektir. Bayrak demektir. Erdoğan için ölür, Erdoğan için öldürürüz” diyerek, cinayet işlemeye hazır olduklarını açıkladı.

Yine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, darbeye karşı ruhsatlı silahın önünün açılacağını söylemişti. Daha sonra Twitter’da #AkSilahlanma başlığı açılmıştı.

YORUMLAR


    0 YORUM