USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

AKP’nin Hizmet Hareketi talanı 40 milyara ulaştı

Akp tarafından Hizmet Hareketine yönelik başlatılan cadı avının talan maliyeti de ortaya çıkmaya başladı, 40 milyar Türk Lirası. Hizmet hareketine yakın olduğu gerekçesiyle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen fon bünyesindeki şirketlerin değerinin 40 milyar liraya dayandığı belirtildi. Hizmet hareketine yakın oldukları iddiasıyla yürütülen soruşturma devam ederken, sahipleri ya da yöneticileri gözaltına alınıp tutuklanan bazı […]

AKP’nin Hizmet Hareketi talanı 40 milyara ulaştı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Akp tarafından Hizmet Hareketine yönelik başlatılan cadı avının talan maliyeti de ortaya çıkmaya başladı, 40 milyar Türk Lirası.

Hizmet hareketine yakın olduğu gerekçesiyle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen fon bünyesindeki şirketlerin değerinin 40 milyar liraya dayandığı belirtildi.

Hizmet hareketine yakın oldukları iddiasıyla yürütülen soruşturma devam ederken, sahipleri ya da yöneticileri gözaltına alınıp tutuklanan bazı şirketlerin, bu ayın başından itibaren Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF)  devredilmesine başlandı.

Fon’a ilk devredilen şirket Kayserili Boydak Holding oldu. 26 Eylül 2016 itibarıyla TMSF’ye devredilen şirket sayısı 200’e ulaştı. Devredilen şirketlerin toplam değeri ise 40 milyar liraya dayandı. Fon, bünyesindeki hem şirket sayısıyla hem de değeri ile Koç ve Sabancı gibi Türkiye’nin dev holdinglerini geride bıraktı.       

El konulan şirketlerde İşçiler mağdur

Öte yandan Naksan Holding’e 22 Temmuz’da kayyum atandı, 3 Eylül’de şirket TMSF’ye devredildi. Yaklaşık 6 bin kişiyi istihdam eden şirkette işçiler 2 aydır paralarını alamadıkları için eylem yaptı. Vali Ali Yerlikaya ile görüşmek isteyen 60 kişilik işçi grubu görüşme taleplerine olumsuz yanıt alınca basın açıklaması yaptı.

Mağdur olduklarını belirten işçiler, 2 aydır ücret alamadıklarını ve yaşadıkları sıkıntılar yüzenden çocuklarını okula gönderemediklerini belirtiyor.

 

YORUMLAR


    0 YORUM