USD
4,5446
EURO
5,2934
ALTIN
184,8656

AKP’nin silahı sonunda kendisini de mi vuracak!

Cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan ve AKP hükümeti son 4 yıldır muhalif olarak gördükleri herkesi “vatan haini”, “paralel”, “cemaatçi” vb suçlamalarla karalayıp tasfiye ediyordu. Ancak birçok yönü hala karanlıkta kalan başarısız darbe sonrasında yaşanan gelişmeler, Erdoğan ve AKP’nin bu tehlikeli silahı sonunda kendilerini de mi vuracak sorusunu gündeme getirdi. Son zamanlarda artan “AKP içinde de Hizmet Hareketi’ne […]

AKP’nin silahı sonunda kendisini de mi vuracak!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan ve AKP hükümeti son 4 yıldır muhalif olarak gördükleri herkesi “vatan haini”, “paralel”, “cemaatçi” vb suçlamalarla karalayıp tasfiye ediyordu.

Ancak birçok yönü hala karanlıkta kalan başarısız darbe sonrasında yaşanan gelişmeler, Erdoğan ve AKP’nin bu tehlikeli silahı sonunda kendilerini de mi vuracak sorusunu gündeme getirdi.

Son zamanlarda artan “AKP içinde de Hizmet Hareketi’ne mensup olanlar var” söylemi, acaba bazı odaklar, AKP içinde de bir “temizlik” başlatıp istenilmeyenleri “darbeci” ve “cemaatçi” suçlamasıyla tasfiye etmeye mi çalışıyorlar?” yorumlarına neden oldu.

Parti Milletvekilleriyle görüşen Başbakan Yıldırım, söz konusu iddialar hakkında “Buradan meydan okuyorum. Ak Parti içinde bakan ve milletvekili düzeyinde kesinlikle cemaatçi yoktur. Teşkilatlarda olanlar da zaten ayıklanıyor” dedi.

Bazı AKP’li siyasetçilerin televizyon kanallarına çıkarak, suçlayıcı konuşmalar yaptıklarına değinen Yıldırım şunları söyledi: “Ak Parti içinde Cemaatçi var algısı yayılıyor. Buradan meydan okuyorum. Ak Parti içinde bakan ve milletvekili düzeyinde kesinlikle Cemaatçi yoktur. Biz bu konuda gereken araştırmaları yaptık, emin olabilirsiniz. Teşkilatlarda olanlar da zaten ayıklanıyor.”

Başbakan “Buna rağmen, bazı arkadaşlarımız televizyonlara çıkıp ‘Cemaatin siyasi ayağı’ diye konuşup duruyor. Bu konuda sizi uyarıyorum. Bir daha bu tür söylemler içine girmeyin. Eğer siyasi ayak diye bir şey varsa, biz gereğini yaparız. Siz bu tartışmalara girmeyin. Giren olursa gereğini yapacağız.” dedi.

Yıldırım “bu tip tartışmalar Cemaatin AK Parti içine yönelik bir operasyonudur” iddiasında bulunarak “Bu oyuna gelmeyin. Birbirimize düşmeyelim” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR


    0 YORUM