USD
3,9257
EURO
4,6099
ALTIN
161,1562

AP üyesinden Altan kardeşlere mektuplu destek

Avrupa Parlamentosu üyesi Ska Keller, tutuklu yazarlar Ahmet ve Mehmet Altan kardeşlere yazdığı mektupla seslendi, keyfi biçimde hapsedilen tutuklama gerekçesini skandal olarak belirtti. Ska Keller’ın Mektubu şöyle: Sevgili Ahmet, Sevgili Mehmet, Sizlerin keyfî biçimde hapsedilmeniz, Türk hükumetinin başarısız darbe girişimini Türk gazeteciliğindeki eleştirel sesleri susturmak için nasıl kullanmakta olduğunun bir örneğidir. İfade özgürlüğünün sürekli ihlal […]

AP üyesinden Altan kardeşlere mektuplu destek
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Avrupa Parlamentosu üyesi Ska Keller, tutuklu yazarlar Ahmet ve Mehmet Altan kardeşlere yazdığı mektupla seslendi, keyfi biçimde hapsedilen tutuklama gerekçesini skandal olarak belirtti.

Ska Keller’ın Mektubu şöyle:

Sevgili Ahmet, Sevgili Mehmet,

Sizlerin keyfî biçimde hapsedilmeniz, Türk hükumetinin başarısız darbe girişimini Türk gazeteciliğindeki eleştirel sesleri susturmak için nasıl kullanmakta olduğunun bir örneğidir. İfade özgürlüğünün sürekli ihlal ediyor oluşu bir skandaldır.

Bu mektupları okuyabileceğinizi umuyorum ve sizinle dayanışma gösterdiğimi bilmenizi istiyorum. Sizin mücadeleniz benim mücadelemdir. Ben Avrupa Parlamentosu’nun bir üyesi olarak sizinkine benzer davalara dikkat çekmeye çalışıyorum, sadece Türk hükumetine değil aynı zamanda diğer Avrupa kurumlarına da temel hakların ihlal edilmesini görmezden gelen politikalarını değiştirmeleri talebiyle net bir siyasi işaret gönderiyorum.

Ska Keller, Avrupa Parlamentosu üyesi

 

 

YORUMLAR


    0 YORUM