USD
3,7931
EURO
4,6495
ALTIN
162,6680

“Arda Turan yanlış yaptı”

Katıldığı canlı yayında Fatih Terim- Arda Turan kavgasını değerlendiren Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in açıklamaları; “Tamamen gerçekleri söyleyeceğim” – Öncelikle herkes şunu bilsin. Kamuoyunun beklediği cevaplar var. Kamuoyunun kavga yaratma isteğinden çok, ben tamamen gerçekleri söyleyeceğim. Futbolun idaresini bilen, acı olaylarla buralara gelen biriyim. İki büyük gazetenin sahibi olarak iletişimi iyi yapamadık. – Göreve […]

“Arda Turan yanlış yaptı”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Katıldığı canlı yayında Fatih Terim- Arda Turan kavgasını değerlendiren Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in açıklamaları;

“Tamamen gerçekleri söyleyeceğim”

– Öncelikle herkes şunu bilsin. Kamuoyunun beklediği cevaplar var. Kamuoyunun kavga yaratma isteğinden çok, ben tamamen gerçekleri söyleyeceğim. Futbolun idaresini bilen, acı olaylarla buralara gelen biriyim. İki büyük gazetenin sahibi olarak iletişimi iyi yapamadık.

– Göreve geldiğimizde 270 milyon TL olan TFF bütçesi 602 milyon TL’ye yükselmiş durumda. En büyük hata federasyonların Milli Takım’ın başarısıyla ilişkilendirilmesi. Biz idari olarak bakıyoruz.

“14 Ekim saat 16.00’da kulüplerin başkanlarıyla bir araya geleceğiz”

– Cuma günü 16:00’da kulüplerin başkanlarıyla bir araya geleceğiz. Talepleri dinleyeceğiz. 6 tane çok önemli aktör, yayın ihalesine hazırlanıyor. Beklentim 600 milyon dolar civarında. Kanun değişikliği yapılırsa, bir sonraki ihaleyi Kulüpler Birliği yapacak.

– 14 yabancı kuralından kulüplerimiz fayda almış gibi görünüyor. Genç oyuncularımız yurt dışına transfer olmaya başladı. Bu bizim için çok önemli. Milli Takımımıza bakınca da hocamız bundan çok memnun gözüküyor. Hocamız da bunu çok desteklemişti.

“Süper Lig takımlarından puan silme cezasından kıl payı kurtulanlar var”

– Bizim vazifemiz kulüplerin gelirlerini arttırmaya çalışmak. Bizim öncelikli hedefimiz kulüplerimizin borçsuz şekilde gelirlerini elde etmeleri. En büyük tehlike TFF 1. Lig takımlarında var. Süper Lig takımlarından puan silme cezasından kıl payı kurtulanlar var.

– Gelir-gideri dengelemezlerse ummadığımız takımlarımız UEFA’ya gitmeme durumuyla karşılaşabilir. Kulüpler arasında dengesizlik çok fazla. Kimi çok kombine satarken, kimi satamıyor. Bu da bizi rahatsız ediyor.

“Terim-Arda açıklaması”

Seyircilerin önünde prim konuşmasının yapılmaması gerektiğini açıklayan Demirören, “Prim kavgası olmadı. Tabii ki takım kaptanı, hocasıyla primle ilgili konuşabilir. Ancak konuştuğu yer yanlıştı, seyircilerin önünde, antrenman sahasında.”

“Bir oyuncunun oynayıp oynamaması (Arda’nın kadroya alınmaması)  hocasını ilgilendirir. Alınmamasıyla ilgili tepkim olmadı” dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM