USD
3,8206
EURO
4,6598
ALTIN
163,1089

Artık devlet memur alımında liyakate değil mülakata bakacak

Kanal 7’de Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulisi programına katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz,’’ Bundan sonra bütün öğretmenler mülakatla alınacak’’ diyerek AKP hükümetinin liyakati tamamen rafa kaldırdığını açıkladı. Öğretmen atamaları için en doğru usulün mülakat yöntemi olduğunu açıklayan Bakan Yılmaz “Eğitimdeki en önemli unsur öğretmen, Öğretmen eğitimin kilit taşıdır. Dolayısıyla öğretmenin niteliğini arttırmalıyız. Daha önce KPSS’den en […]

Artık devlet memur alımında liyakate değil mülakata bakacak
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kanal 7’de Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulisi programına katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz,’’ Bundan sonra bütün öğretmenler mülakatla alınacak’’ diyerek AKP hükümetinin liyakati tamamen rafa kaldırdığını açıkladı.

Öğretmen atamaları için en doğru usulün mülakat yöntemi olduğunu açıklayan Bakan Yılmaz “Eğitimdeki en önemli unsur öğretmen, Öğretmen eğitimin kilit taşıdır. Dolayısıyla öğretmenin niteliğini arttırmalıyız. Daha önce KPSS’den en yüksek puanı alan atanıyordu. Peki, bu doğru bir atama usulü müdür? Geleceğimizi teslim ettiğimiz öğretmenler için doğru bir yöntem değildir. Bundan sonra bütün öğretmenler mülakatla alınacak. Öğretmenlere her yıl sözleşme yapılacak. 4 yılın sonunda performansı yeterliyse kadroya alacağız.” şeklinde ifade etti.

Öte yandan diktatörlükle yönetilmeyen ülkelerin tamamında ise memur alımında ilk önce sınavlardan aldığı puanlar ve aldığı setifikalara bakılıyor.

YORUMLAR


    0 YORUM