USD
3,9702
EURO
4,6608
ALTIN
163,7403

Bahçeli ‘başkanlık’ için referandum dedi

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başkanlık için ‘referandum ya da yasa’ önerisini sundu. ‘Milletimiz aksini söylerse diyecek bir şeyimiz yok’ “Karşımızda iki alternatif yol vardır. Biri bizim için de en doğru olanı Sayın Cumhurbaşkanının yasal ve anayasal sınırlara çekilmesidir. Bu olmayacaksa, ikinci yol fiili duruma hukuki yol aranmasıdır. Bu durum karşısında […]

Bahçeli ‘başkanlık’ için referandum dedi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başkanlık için ‘referandum ya da yasa’ önerisini sundu.

‘Milletimiz aksini söylerse diyecek bir şeyimiz yok’

“Karşımızda iki alternatif yol vardır. Biri bizim için de en doğru olanı Sayın Cumhurbaşkanının yasal ve anayasal sınırlara çekilmesidir. Bu olmayacaksa, ikinci yol fiili duruma hukuki yol aranmasıdır. Bu durum karşısında AKP başkanlık sistemiyle ilgili inadını sürdürecekse karşımıza iki seçenek çıkacaktır. AKP bir anayasa hazırlığı varsa, mutabık kalınan diğer maddelerle birlikte TBMM’ye getirmelidir. Vekiller vicdanlarıyla oy kullanacaklardır. Bu anayasa değişiklik teklifi ya 367’yi aşarak kanunlaşacak ya da 330’un üzerinde kalarak referanduma sunulacaktır. MHP her karara saygılıdır. Bizim düşüncemiz mevcut sistemin güçlendirilmesidir. Milletimiz aksini söyleyecek olursa buna da diyeceğimiz bulunmayacaktır.” dedi.

‘AKP’yi destekliyoruz’

Türkiye’nin yeni bir ‘toplum sözleşmesi’ne ihtiyacı olduğunu belirten Bahçeli, ilk dört maddenin değişmemesi yönündeki ısrarlarını sürdüğünü söyledi.

Bahçeli, darbe girişiminin ardından Gülen Cemaati mensuplarına karşı yürütülen mücadelenin aynısının PKK’ya da uygulanmasını istedi.

“Hakkari’de, Şırnak’ta, Diyarbakır’da, İstanbul’da patlayan bombalara tezahürat yapanlara hak ettiği desteği vermek hükümetin namus borcudur” diyen Bahçeli, PKK’lı olarak tanımladığı memur, işadamı ve medya organlarının ‘ne zaman hakettiğini bulacacağını’ sordu.

Bahçeli, bu konuda partisinin AKP’ye verdiği desteği yineleyerek, ‘anaların duası’nın hükümetle olduğunu söyledi.

YORUMLAR


    0 YORUM