USD
3,7665
EURO
4,6247
ALTIN
161,0998

Bahçeli’ye Sarayın yedek lastiği göndermesi!

  Başkanlık sistemi ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, Bahçeli’ye “Saray’ın yedek lastiği” dedi. Rejim sorunu olmadığını, demokrasi ve hukuk sorunu olduğunu dile getiren Böke, “İktidara ve Saray’ın yedek lastiğine sesleniyoruz. Türkiye’nin demokrasi sorunu var, rejim sorunu yok. Vatandaşımızın hukuk ve ekonomik sorunu var rejim sorunu yok. Bize düşen tek görev […]

Bahçeli’ye Sarayın yedek lastiği göndermesi!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Başkanlık sistemi ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, Bahçeli’ye “Saray’ın yedek lastiği” dedi.

Rejim sorunu olmadığını, demokrasi ve hukuk sorunu olduğunu dile getiren Böke, “İktidara ve Saray’ın yedek lastiğine sesleniyoruz. Türkiye’nin demokrasi sorunu var, rejim sorunu yok. Vatandaşımızın hukuk ve ekonomik sorunu var rejim sorunu yok. Bize düşen tek görev var o da demokrasiyi güçlendirmek. Başkanlık olduğunda fakirleşiyoruz, saray mahkemeleri kuruluyor. Başkanlık kelimesi bile Türkiye’yi eritiyor. İşte bu yüzden parlamenter sistem diyoruz. Parlamenter sistemi korumak için yeni bedeller ödemek gerekiyorsa ödeyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR


    0 YORUM