USD
3,8158
EURO
4,6664
ALTIN
163,8121

Bakan Albayrak’a soru sormak yasak

Dünya Enerji Kongresi’nde düzenlenen basın toplantısında gazeteciler Enerji Bakanı Berat Albayrak’a soru soramadı. Albayrak, gazetecilerin soru sormasına fırsat vermeden toplantıyı 10 dakikada bitirdi. ‘Enerjinin savaş değil, barış vesilesi’ olması gerektiğini açıklayan Albayrak, Türkiye’nin enerji mottosunu (share for peace – barış için paylaş) olması gerektiğini ifade etti. Bugün saat 13.30 ile 15.30 arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip […]

Bakan Albayrak’a soru sormak yasak
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Dünya Enerji Kongresi’nde düzenlenen basın toplantısında gazeteciler Enerji Bakanı Berat Albayrak’a soru soramadı. Albayrak, gazetecilerin soru sormasına fırsat vermeden toplantıyı 10 dakikada bitirdi.

‘Enerjinin savaş değil, barış vesilesi’ olması gerektiğini açıklayan Albayrak, Türkiye’nin enerji mottosunu (share for peace – barış için paylaş) olması gerektiğini ifade etti.

Bugün saat 13.30 ile 15.30 arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro ve KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın katılımıyla Liderler Konferansı düzenlenecek.

Arz güvenliğine katkı

İstanbul’daki Dünya Enerji Kongresi’nin (WEC) başlaması öncesinde bir basın toplantısı düzenleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, 23. Dünya Enerji Kongresi’nde, dünyanın dört yanından gelecek katılımcılarla hem ortak projeleri, hem de geleceğe dair işbirliği fırsatlarını değerlendireceklerini dile getirdi. Albayrak, “Tüm paydaşların böylesi bir uluslararası organizasyonda bir araya gelmesi, hiç kuşkusuz önemli bir sinerji sağlayacaktır. Bölgesel ve küresel barışa çok ciddi bir katkı sağlayabilir” diye konuştu.

Türkiye’nin bölgesinde en uzun süre kesintisiz siyasi istikrara sahip bir ülke olarak Batı ile Doğu arasında enerji köprüsü kurduğunu belirten Albayrak, “Türkiye’nin konumu, Avrupa’nın enerji arz güvenliği Türkiye’den başlar söylemini destekliyor. Türkiye özellikle istikrarsızlığın hüküm sürdüğü kaynak zengini ülkelerde istikrarsızlığı daha da artırmak yerine işbirliğine ve bölgesel barışın huzurun sağlanmasına her zaman olduğu gibi katkı sunmaya devam ediyor. Türkiye enerjide her zaman güvenilir bir partner olmuştur” dedi.

Red Hack’in, Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın kişisel e-postasını ele geçirmesinin ardından yayınladığı mesajlaşmalarda Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin petrolünü taşıyan Powertrans Şirketi’nin ortağı olduğu iddiaları gündemdeki yerini hala sürdürüyor.

 

YORUMLAR






    0 YORUM