USD
3,9700
EURO
4,6609
ALTIN
163,6395

Bakan Soylu, ‘ikinci kalkışma’ iddiasına esti gürledi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TBMM’nin 26’ncı Dönem 2’nci Yasama Yılı açılış resepsiyonunda ikinci kalkışma iddialarına esti gürledi. İçişleri Bakanı Soylu resepsiyonda gazetecilerin ikinci bir kalkışma iddiasına yönelik bir istihbaratın kendilerine gelip gelmediği yönündeki soruya şu yanıtı verdi: “Türkiye’de bizim görevimiz demokrasiyle milli iradeyi egemen kılmaktır. Kim bu konuda kafasından bir şey geçiriyorsa, Anadolu’nun güzel bir deyimi […]

Bakan Soylu, ‘ikinci kalkışma’ iddiasına esti gürledi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TBMM’nin 26’ncı Dönem 2’nci Yasama Yılı açılış resepsiyonunda ikinci kalkışma iddialarına esti gürledi.

İçişleri Bakanı Soylu resepsiyonda gazetecilerin ikinci bir kalkışma iddiasına yönelik bir istihbaratın kendilerine gelip gelmediği yönündeki soruya şu yanıtı verdi: “Türkiye’de bizim görevimiz demokrasiyle milli iradeyi egemen kılmaktır. Kim bu konuda kafasından bir şey geçiriyorsa, Anadolu’nun güzel bir deyimi var; tokmağı kafasına indiririz. Hiç kimsenin bir endişesi olmasın” ifadesini kullandı. Milletin güvenliğini sağlamak için bu göreve geldiğini vurgulayan bakan, Meclis’in aldığı kararları ve kendilerine verilen yetkiyi kullanmaktan da hiçbir zaman çekinmeyeceklerini aktardı. Soylu, “Biz milli iradeyi namusumuz biliriz. Namus bildiğimiz içinde buna uzanan ele gereğini yerine getirmekten de çekinmeyiz. 15 Temmuz’da milletimiz söylediklerimizi icra etti. Güvenlik birimlerimiz bu konularda hem terör hem huzur hem demokrasinin güvenliği çerçevesinde buna kendini hazır hissetmektedir. Hiçbir endişe yok” açıklamalarında bulundu.

Öte yandan ikinci bir darbe girişimine esip gürleyen bakan ve mensubu olduğu hükümetin,  ABD’nin, “15 Temmuz darbe girişimini üye verirseniz beraber araştıralım” teklifine neden sıcak bakmadığı henüz anlaşılamadı. Ayrıca darbe planının arkasındaki kişi olarak hukuksuz ve delilsiz bir şekilde suçlandığı ileri sürülen Fethullah Gülen Hocaefendi de uluslararası bir komisyon tarafından araştırılsın çağrısı yapmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetinin halen bu çağrıya cevap vermemesi uluslararası komisyonun dikkatini çekmeye devam diyor.

YORUMLAR


    0 YORUM