USD
3,9259
EURO
4,6107
ALTIN
161,1951

“Başbakan görevden alınacak”

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, OHAL süresinin uzatan Başbakanlık tezkeresinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nda, 4-5 ay içinde Başbakan’ın görevden alınacağını iddia etti. Baluken TBMM Genel Kurulu’nda şunları söyledi; ”Cumhurbaşkanı Erdoğan istediği zaman Kabineye müdahale ediyor. Başbakanı görevden alıyor, buradaki grup başkan vekillerinin haberi yok, milletvekillerinin haberi yok, onlar da buradan öğreniyorlar. Bakanları alıyor, bakanın kendisinin […]

“Başbakan görevden alınacak”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, OHAL süresinin uzatan Başbakanlık tezkeresinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nda, 4-5 ay içinde Başbakan’ın görevden alınacağını iddia etti.

Baluken TBMM Genel Kurulu’nda şunları söyledi;

”Cumhurbaşkanı Erdoğan istediği zaman Kabineye müdahale ediyor. Başbakanı görevden alıyor, buradaki grup başkan vekillerinin haberi yok, milletvekillerinin haberi yok, onlar da buradan öğreniyorlar. Bakanları alıyor, bakanın kendisinin haberi yok. Şimdi “Kabinede revizyonlar yapacağım” diyor. Kabinede herhangi bir üyenin falan haberi yok. Size iddialı konuşayım, en geç dört beş ay içerisinde kesinlikle ve kesinlikle Başbakan Binali Yıldırım’ı da görevden alacak, çok nettir. Şimdi, yürütme üzerinde bu kadar tahakküm kuran bir anlayışı siz direkt halka anlatabilir misiniz? Anlatamazsınız. Anlatamadığınız için de OHAL üzerinden olağanüstü bir durum vardır algısını topluma vermeye çalışıyorsunuz. ” 

YORUMLAR


    0 YORUM