USD
3,9253
EURO
4,6519
ALTIN
162,9595

Başbakan Yıldırım’dan itiraf gibi açıklama: Ergenekon Balyoz sapına kadar vardı

Başbakan Binali Yıldırım, önceki gün gruplar halinde AK Parti milletvekilleriyle görüştü. Yıldırım görüşmede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘kumpas’ ve ‘kandırıldık’ dediği davalarla ilgili ‘Ergenekon Balyoz sapına kadar vardı’ ifadesini kullandı. Başbakan Yıldırım, AKP’de Cemaatçi olmadığını savunarak 15 Temmuz sonrası başlayan cadı avıyla ilgili skandal ifadeler kullandı. Binali Yıldırım, “Bunu yaparken de elbette bazı yanlışlar olacak […]

Başbakan Yıldırım’dan itiraf gibi açıklama: Ergenekon Balyoz sapına kadar vardı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Başbakan Binali Yıldırım, önceki gün gruplar halinde AK Parti milletvekilleriyle görüştü. Yıldırım görüşmede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘kumpas’ ve ‘kandırıldık’ dediği davalarla ilgili ‘Ergenekon Balyoz sapına kadar vardı’ ifadesini kullandı.

Başbakan Yıldırım, AKP’de Cemaatçi olmadığını savunarak 15 Temmuz sonrası başlayan cadı avıyla ilgili skandal ifadeler kullandı. Binali Yıldırım, “Bunu yaparken de elbette bazı yanlışlar olacak ama fetömatik diye bir alet de yok. Bu konuda da acımasız olacağız. Burada düşülecek bir zaaf mücadeleye zarar verir. Mağduriyetler de gereğinden fazla abartılıyor” dedi. “Balyoz, Ergenekon da sapına kadar vardı” diyen Yıldırım, Balyoz ve Ergenekon davaları cemaat tarafından kumpas açıklamalarını boşa çıkarmış oldu.
Ayrıca Balyoz ve Ergenekon davalarından hüküm giyen darbecileri AKP hükümeti tarafından son iki yıl içinde tamamı serbest bırakıldı.
 

YORUMLAR


    0 YORUM