USD
3,7762
EURO
4,6227
ALTIN
161,3507

Başbakan Yıldırım’dan tehdit: Başkanlık gelmezse ülke bölünür

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen İl Başkanlığı Genişletilmiş Danışma Meclisi’nde tehdit gibi açıklama yaptı, “Başkanlık gelmezse ülkenin bölünme riski var” Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen İl Başkanlığı Genişletilmiş Danışma Meclisi’nde başkanlık sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.  AKP’lilerin yaptığı “Başkanlık istiyoruz” sloganları üzerine, “Merak etmeyin meydanlar ısınacak” diye karşılık verdi. Yıldırım konuşmasında […]

Başbakan Yıldırım’dan tehdit: Başkanlık gelmezse ülke bölünür
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen İl Başkanlığı Genişletilmiş Danışma Meclisi’nde tehdit gibi açıklama yaptı, “Başkanlık gelmezse ülkenin bölünme riski var”

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen İl Başkanlığı Genişletilmiş Danışma Meclisi’nde başkanlık sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.  AKP’lilerin yaptığı “Başkanlık istiyoruz” sloganları üzerine, “Merak etmeyin meydanlar ısınacak” diye karşılık verdi. Yıldırım konuşmasında “Başkanlık gelmezse ülkenin bölünme riski var. Başkanlık üniter yapı ile olacak” ifadelerini kullandı.

Gündemlerinde anayasa değişikliğinin bulunduğunu ifade eden Yıldırım, “Geçenlerde MHP Genel Başkanı Bahçeli dedi ki bu iş böyle yürümüyor. Ya gelin parlamenter sistemi güçlendirelim ya da bunu istemiyorsanız bu fiili durumu düzeltelim. Doğru söze ne denir. Eyvallah. Biz dedik ki buyurun gelin bu durumu düzeltelim. Millet bunu bekliyor.

Türkiye’de bir anayasa değişikliği gündemi var. Fırsat buldukça vesayetçiler, darbeciler harekete geçiyor. Millet iradesiyle seçilmiş hükümetleri alaşağı etmeye çalışıyor. En son 1980 darbesiyle yapılan bu darbe anayasası Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılamaktan çok uzakta. Bunu bütün siyasi partiler söylüyor. Türkiye’nin gelişen demokrasisine uygun, halkın iradesinin tam yansıdığı, kuvvetler ayrılığının eksiksiz çalıştığı ve bütün vatandaşları kapsayan bir anayasaya ihtiyaç var. Bunu seçimler öncesi bütün partiler söz vermesine rağmen, seçim bittikten sonra bunlar unutuluyor ve diğer seçime kadar işi unutuyorlar. Başkanlık gelmezse ülkenin bölünme riski var. Buradan açıkça söylüyorum. Başkanlık üniter yapı ile olacak” diye konuştu.

 

YORUMLAR


    0 YORUM