USD
3,7772
EURO
4,6227
ALTIN
161,4566

Başkanlar yurtdışına çıkmak için izin alacak

OHAL kapsamında yapılan yeni düzenlemeyle İl ve ilçe belediye başkanları bakanlıktan izin almadan yurt dışına çıkış yapamayacak. Belde belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyeleri ise bulundukları ilin valisinden alacakları yazılı iznin ardından yurt dışına çıkabilecek. Yapılan düzenlemenin, vatandaşların OHAL döneminde ihtiyaç duyduğu hizmetlerin sürekliliğinin sağlanması ve tasarruf tedbirleri kapsamında gerçekleştirildiği belirtildi. […]

Başkanlar yurtdışına çıkmak için izin alacak
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

OHAL kapsamında yapılan yeni düzenlemeyle İl ve ilçe belediye başkanları bakanlıktan izin almadan yurt dışına çıkış yapamayacak.

Belde belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyeleri ise bulundukları ilin valisinden alacakları yazılı iznin ardından yurt dışına çıkabilecek.

Yapılan düzenlemenin, vatandaşların OHAL döneminde ihtiyaç duyduğu hizmetlerin sürekliliğinin sağlanması ve tasarruf tedbirleri kapsamında gerçekleştirildiği belirtildi. Mahallî idarelerle merkezî idare arasındaki ilişkilerin Anayasa’nın ilgili maddesiyle düzenlendiği hatırlatılan Mahallî İdareler Genel Müdürlüğünün ilgili genelgesinde, 3 ay süreyle uzatılan olağanüstü hâl uygulaması hatırlatıldı.

 

YORUMLAR


    0 YORUM