USD
3,7771
EURO
4,6220
ALTIN
161,4293

“Başkanlık gelsin sorunlar çözülsün”

İzmir’de 175 projenin toplu açılış törenine katılan Başbakan Binali Yıldırım, Başkanlık sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yıldırım, “Darbeleri önlemek için, istikrarı sürekli hale getirmek için tek başına iktidar sağlayacak bir sisteme ihtiyaç var. Bu da başkanlık sistemidir.’’ dedi. Başbakan Binali Yıldırım’ın Başkanlık sistemi ile ilgili açıklamaları; “Biliyorsunuz 2 gün önce Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı […]

“Başkanlık gelsin sorunlar çözülsün”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İzmir’de 175 projenin toplu açılış törenine katılan Başbakan Binali Yıldırım, Başkanlık sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, “Darbeleri önlemek için, istikrarı sürekli hale getirmek için tek başına iktidar sağlayacak bir sisteme ihtiyaç var. Bu da başkanlık sistemidir.’’ dedi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın Başkanlık sistemi ile ilgili açıklamaları;

“Biliyorsunuz 2 gün önce Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli dedi ki, ‘Artık şu anayasa meselesini halledelim. Bizim düşüncemiz, yani Milliyetçi Hareket Partisinin düşüncesi parlamenter sistemi daha da güçlendirmek. Ama biz de diyoruz ki darbeleri önlemek için, istikrarı sürekli hale getirmek için, zayıf hükümetlerle Türkiye’nin kayıplarını önlemek için mutlaka ve mutlaka güçlü, tek başına iktidar sağlayacak bir sisteme ihtiyaç var. Bu da başkanlık sistemidir. Başkanlık sistemini getirelim, sorunları bitirelim. Biliyorsunuz yaptığımız referandumla birlikte cumhurbaşkanı artık sizler tarafından seçiliyor. Şimdi bu fiili durumu, mevcut durumu anayasayla düzeltmek gerekiyor. Bahçeli bunu da söylüyor. Biz de diyoruz ki ‘Eğer böyle diyorsanız biz de hazırız. Gelin bu anayasa değişikliğini Meclis’ten geçirelim ve milletin önüne götürelim’. Milletten korkulur mu? Milletten korkulmaz. Darbe savuşturan milletin önünde selam durulur, selam. Onun için bu anayasayı Meclis’e getireceğiz, Meclis’ten 330 oyu ve üstünü alır almaz doğru önünüze geleceğiz. Sizlerin onayına sunacağız. 367 dahi olsa yine millete soracağız. Çünkü bu önemli iş. Önemli işlerin adresi millettir.”

YORUMLAR


    0 YORUM