USD
3,7773
EURO
4,6223
ALTIN
161,4087

Belediyelere kayyım olarak atananları affetmeyeceğiz

Kurdsat News televizyon kanalında açıklama yapan KCK Yürütme Konseyi üyesi Murat Karayılan, Belediyelere Kayyım olarak atananların affedilmeyeceğini dile getirerek tehdit etti. Karayılan, “Türk devletinin kuyrukçuluğunu yapıyorlar. Artık bundan sonra bu kişiler affedilmeyecek” dedi. ANF’de yer alan habere göre Karayılan’ın kayyımlarla ilgili açıklaması şöyle: “Şimdi belediyelere kayyum atayarak el koydular değil mi? Belediyelerde görevlendirilen kayyumların ilk […]

Belediyelere kayyım olarak atananları affetmeyeceğiz
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kurdsat News televizyon kanalında açıklama yapan KCK Yürütme Konseyi üyesi Murat Karayılan, Belediyelere Kayyım olarak atananların affedilmeyeceğini dile getirerek tehdit etti.

Karayılan, “Türk devletinin kuyrukçuluğunu yapıyorlar. Artık bundan sonra bu kişiler affedilmeyecek” dedi.

ANF’de yer alan habere göre Karayılan’ın kayyımlarla ilgili açıklaması şöyle:

“Şimdi belediyelere kayyum atayarak el koydular değil mi? Belediyelerde görevlendirilen kayyumların ilk görevleri belediyelerde Kürt kültürünü yaşatacak kurumları kapatmak oldu. Kürtçe ders veren okulları kapatıyorlar.  AKP insanları kontra örgütlenmesi gibi kullanıyor. Gerillanın hedeflediği de kontra faaliyetleri içinde olanlardır. Bunlar siyasetçi değildir. Kürt soykırımına katılan ve şehirlerin yıkımına, insanların öldürülmesine bizzat katılan kişilerdir. Türk devletinin kuyrukçuluğunu yapıyorlar. Artık bundan sonra gerilla bu kişileri affetmeyecek. Halkımız bunu bilmelidir. AKP gölgesinde siyasetçi adı altındaki kontralara, faaliyet yürütenlere karşı eylemler devam edecek.”

YORUMLAR


    0 YORUM