USD
3,7930
EURO
4,6493
ALTIN
162,6537

Bu yıl “Geleneksel Aşure Matem Merasimi” Halkalı’da

Peygamber Efendimi Hz. Muhammed (SAV)’in torunu Hz. Hüseyin (ra) ve beraberindeki 71 kişinin Kerbela’da şehit edilmesinden dolayı her yıl Muharrem ayında “Geleneksel Aşure Merasimi” düzenleniyor. Bu yılda İstanbul Halkalı’da Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde yapılan   “Geleneksel Aşure Merasimi”ne binlerce kişi katıldı. Aşure Merasimi münasebetiyle polis çevrede geniş güvenlik tedbirleri aldı. Peygamber Efendimiz (SAV)’in torunu Hz. […]

Bu yıl “Geleneksel Aşure Matem Merasimi” Halkalı’da
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Peygamber Efendimi Hz. Muhammed (SAV)’in torunu Hz. Hüseyin (ra) ve beraberindeki 71 kişinin Kerbela’da şehit edilmesinden dolayı her yıl Muharrem ayında “Geleneksel Aşure Merasimi” düzenleniyor.

Bu yılda İstanbul Halkalı’da Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde yapılan   “Geleneksel Aşure Merasimi”ne binlerce kişi katıldı. Aşure Merasimi münasebetiyle polis çevrede geniş güvenlik tedbirleri aldı.

Peygamber Efendimiz (SAV)’in torunu Hz. Hüseyin (ra) ve beraberindekilerin anıldığı merasimler dünyanın dört bir yanında yapıldı. Acıyı hissetmek isteyen bazı kişiler zincirlerle sırtlarına vurdu.

YORUMLAR


    0 YORUM