USD
3,9252
EURO
4,6102
ALTIN
161,1903

Bylock AKP’yi karıştırdı

 Yüzlerce kişinin tutuklanmasına gerekçe yapılan ByLock isimli program şimdi de iki AKP’li bakanın başını ağartıyor. ByLock isimli programı bahane ederek  hukuksuzca Hizmet Hareketine mensup yüzlerce kişiyi tutuklatan AKP hükümetinin başı dertte. Uluslarasında da kullanılan ByLock mesajlaşma programının iki AKP’li bakan tarafından kullanıldığı iddiası ortaya atıldı. İddialara göre Güvenlik birimleri, şifresi kırılan bu programın AKP’li 2 […]

Bylock AKP’yi karıştırdı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 Yüzlerce kişinin tutuklanmasına gerekçe yapılan ByLock isimli program şimdi de iki AKP’li bakanın başını ağartıyor.

ByLock isimli programı bahane ederek  hukuksuzca Hizmet Hareketine mensup yüzlerce kişiyi tutuklatan AKP hükümetinin başı dertte.

Uluslarasında da kullanılan ByLock mesajlaşma programının iki AKP’li bakan tarafından kullanıldığı iddiası ortaya atıldı. İddialara göre Güvenlik birimleri, şifresi kırılan bu programın AKP’li 2 bakanın kullandığı cep telefonunda yüklü olduğu bilgisine ulaştı.

Ankara kulislerinde ise sadece iki bakanın değil Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın ve halen bakanlık görevinde bulunan kişilerin de mevcut olduğu bilgisi öne sürüldü. Ayrıca dünyada yüz binlerce kişi  tarafından kullanılan bir program gerekçesiyle yüzlerce kişi tutuklanırken siyasetçilerle ilgili herhangi bir açıklama yapılmaması dikkat çekti. Bakanlardan biri, AKP’nin ilk yıllarından beri aktif ve önemli görevler üstlendi. Telefonunda ByLock tespit edilen ikinci bakan ise siyasette iniş-çıkışlar yaşayan bir isim. 2007’den sonra yıldızı parladığı belirtildi.

Şimdi kamuoyu bu iki bakanla birlikte bu programı kullanan siyasetçileri merak ediyor.

 

YORUMLAR


    0 YORUM