USD
3,7600
EURO
4,6683
ALTIN
162,9578

ByLock krizi şimdi AKP, CHP, MHP ve HDP’de

Son zamanlarda Türkiye’de, dünyada anlaşılması zor olaylar yaşanıyor. Cep telefonu, twitter ve bilgisayarların örgüt aleti olarak kabul edildi ve on binlerce insan ya tutuklandı yada işten atıldı. Son bir kaç aydır örgüt delillerinin en büyüğü makamına çıkan ByLock’u TBMM’de ki milletvekillerinin de kullandığı ortaya çıktı. Mit’in tesbitine göre AKP, CHP, MHP ve HDP’de ByLock kullanan vekiller var. İstihbaratın konuyla […]

ByLock krizi şimdi AKP, CHP, MHP ve HDP’de
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Son zamanlarda Türkiye’de, dünyada anlaşılması zor olaylar yaşanıyor. Cep telefonu, twitter ve bilgisayarların örgüt aleti olarak kabul edildi ve on binlerce insan ya tutuklandı yada işten atıldı. Son bir kaç aydır örgüt delillerinin en büyüğü makamına çıkan ByLock’u TBMM’de ki milletvekillerinin de kullandığı ortaya çıktı.

Mit’in tesbitine göre AKP, CHP, MHP ve HDP’de ByLock kullanan vekiller var. İstihbaratın konuyla alakalı hazırladığı raporda 82 AKP’li, 43 de CHP, MHP ve HDP’li milletvekilinin ByLock kullandığı belirtildi.

Darbe ve paralel yapı delili ByLock!

15 Temmuz 2016 da sahnelenen başarısız darbe girişimi komedisi sonrası zirve yapan ByLock avcılığı siyasi partileri etkileyecek mi bilinmiyor. Ama AKP’nin Afyon toplantısında konunun gündeme gelmesi üzerine Başbakan Binali Yıldırım olayı reddetmişti.

125 Milletvekilinin adları, emniyetin ilgili birimlerine gönderildi. İsimleri listede olan vekiller de raporu okudular. Ancak, onbinlerce Hizmet Hareketi sevenlerine karşı yürütülen cadı avında önemli bir delil olarak kabul edilen ByLock, savcılar tarafından milletvekilleri için de delil sayılıp işlem başlatılacak mı merak konusu.

Savcılar, ByLock’u AKP, CHP, MHP ve HDP’li 125 milletvekili için suç aleti olarak kabul edip işlem başlatmazsa şu ana kadar tutuklanan ByLock kullanıcılarının durumunun mahkemeler tarafından tekrar gözden geçirelebileceği tartışılıyor. Dolayısıyla Erdoğan ve AKP’nin darbe ve paralel yapı iddiaları kökünden sarsılmış olacak.

 

YORUMLAR






    0 YORUM