USD
4,5470
EURO
5,2953
ALTIN
184,9677

Canan Karatay: At kalmadı yulafı bize yediriyorlar

Prof. Dr. Canan Karatay, “at kalmadı yulafı bize yediriyorlar” diyerek diyet listelerinin vazgeçilmez gıdalarından olan yulafın zararlı olduğunu belirtti. Prof. Dr. Canan Karatay,  ” Yulaf at yemidir, 70 milyon at bulamayınca bize satıyorlar” dedi. İşlem görmemiş yulafı bulmanın mümkün olmadığını ve yulafın sadece at yemi olduğunu açıklayan ve Prof. Karatay şöyle devam etti: “Endüstriyel işlem görmüş tahıllar […]

Canan Karatay: At kalmadı yulafı bize yediriyorlar
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Prof. Dr. Canan Karatay, “at kalmadı yulafı bize yediriyorlar” diyerek diyet listelerinin vazgeçilmez gıdalarından olan yulafın zararlı olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Canan Karatay,  ” Yulaf at yemidir, 70 milyon at bulamayınca bize satıyorlar” dedi.

İşlem görmemiş yulafı bulmanın mümkün olmadığını ve yulafın sadece at yemi olduğunu açıklayan ve Prof. Karatay şöyle devam etti:

“Endüstriyel işlem görmüş tahıllar tehlikelidir. Bir örnek vereyim. Yulaf sağlıklıdır; ben çocukken yulaf atlara verilirdi. Şimdi o yulafı aldılar, alladılar pulladılar pakete koydular. Lezzetli ve sağlıklı diye satıyorlar.

Tabii 70 milyon atı bulmak kolay mı? Yulaf diyetlerinin sağlıklı olduğunu da daha bugüne kadar kimse göstermemiştir.” YAĞ yararlı Doğal yağların zararlı olmadığını anlatan Prof. Dr. Karatay, “Yıllarca az yağlı yenildi, az yağlı yenildiği zaman bunun yeri şekerle kapatıldı. Kalp hastalığı azalmadı, obezite, şeker hastalığı arttı. Demek ki bir yerde yanlış yapılmış” dedi.

“Ana sütü gibidir”

Her fırsatta ‘En yararlı meyve zeytintir’ diyen, bol bol zeytinyağı tüketilmesini öneren, Prof. Dr. Canan Karatay, bu konuda şunları söyledi: “Kalp krizini yapan yağlar değil şeker yüksekliğidir. Doğal yağlar kalp krizini önler. Zeytinyağı, doğanın biz yetişkinlere sunduğu ana sütüdür. Günde 2 fincan zeytinyağı içmelisiniz”

 

YORUMLAR


    0 YORUM