USD
3,7740
EURO
4,6236
ALTIN
161,3688

Cezaevindeki cumhubaşkanlığı muhabiri Soncan’dan mesaj var

AKP hükümeti tarafından gasp edilen Zaman Gazetesi’nin, Ankara’da cumhurbaşkanlığı takip eden muhabiri Emre Soncan, cezaevinden mesaj yolladı. Sevenleri tarafından Soncan’a ait sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda böbrek rahatsızlığı bulunan Soncan durumunun iyi olduğunu belirterek ‘’3 aydır hapisteyim ama ümidimin boynu hiç bükülmedi. Benim sağlığım, diğer meslektaşlarımın sağlık durumları iyi’’ dedi. Soncan’ın o mesajı: ”Bulutlara her […]

Cezaevindeki cumhubaşkanlığı muhabiri Soncan’dan mesaj var
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

AKP hükümeti tarafından gasp edilen Zaman Gazetesi’nin, Ankara’da cumhurbaşkanlığı takip eden muhabiri Emre Soncan, cezaevinden mesaj yolladı.

Sevenleri tarafından Soncan’a ait sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda böbrek rahatsızlığı bulunan Soncan durumunun iyi olduğunu belirterek ‘’3 aydır hapisteyim ama ümidimin boynu hiç bükülmedi. Benim sağlığım, diğer meslektaşlarımın sağlık durumları iyi’’ dedi.

Soncan’ın o mesajı:

”Bulutlara her baktığımda özgürlük hayalleri kuruyorum… En büyük dileğim ise tüm yurttaşların hür ve eşit yaşadıkları bir memleket” diyen Emre Soncan’ın mesajı şöyle: ”Hayatım boyunca düşüncelerin kurşun geçirmez olduğuna inandım ve bu inancımı hala sürdürüyorum… 12 yıldır mesleğimi onurlu bir biçimde yürütmüş olmanın, evrensel, demokratik değerlerin yanında yer almanın, şiddetin ve terörün karşısında durmanın rahatlığını yaşıyorum… Burada küçük bir avlumuz var üzerinde de bir parça gökyüzü… Bulutlara her baktığımda özgürlük hayalleri kuruyorum… En büyük dileğim ise tüm yurttaşların hür ve eşit yaşadıkları bir memleket.. 3 aydır hapisteyim ama ümidimin boynu hiç bükülmedi çünkü biliyorum ki en güzel günlerimiz henüz yaşamadıklarımızdır… Bu arada hem benim sağlığım, hem diğer meslektaşlarımın sağlık durumları iyi… Bir gün görüşmek üzere… ”

Tutuklu Gazeteci Emre Soncan

 

YORUMLAR


    0 YORUM