USD
3,8228
EURO
4,6618
ALTIN
163,1121

Cumhuriyet’e operasyon!

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ve yazarlarından Güray Öz evlerinde arama yapılmasının ardından gözaltına alındı. Cumhuriyet Gazetesi’nin sahibi konumundaki Cumhuriyet Vakfı’nın Yönetim Kurulu üyeleri Akın Atalay, Musa Kart ve Mustafa Kemal Güngör’ün evlerinde de arama yapılıyor. Akın Atalay’ın yurtdışında olduğu için hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi. Gazetenin yazarlarından Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Hakan Kara‘nın da aralarında […]

Cumhuriyet’e operasyon!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ve yazarlarından Güray Öz evlerinde arama yapılmasının ardından gözaltına alındı.

Cumhuriyet Gazetesi’nin sahibi konumundaki Cumhuriyet Vakfı’nın Yönetim Kurulu üyeleri Akın Atalay, Musa Kart ve Mustafa Kemal Güngör’ün evlerinde de arama yapılıyor. Akın Atalay’ın yurtdışında olduğu için hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi. Gazetenin yazarlarından Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Hakan Kara‘nın da aralarında bulunduğu 15 isim hakkında gözaltı kararı verilirken, Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Erinç‘in yaşlı olması sebebiyle sadece evinde arama yapıldı. Aydın Engin de evinde arama yapıldıktan sonra gözaltına alındı. Yaklaşık 40 yıl boyunca yazdığı yazılar ile kitaplar nedeniyle Fethullah Gülen cemaatinin en çok dava açtığı isimlerin başında gelen gazetenin yazarı ve Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Hikmet Çetinkaya’nın evinde de arama yapıldı.

Öte yadan mahkeme,  gazetenin eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında da tutuklama kararı çıkardı.

Gözaltına alınanlar ve hakkında arama kararı verilenlerin tam listesi şöyle:

Orhan Erinç

Akın Atalay

Eser Sevinç

Hakan Kara

Hikmet Çetinkaya

Nebil Özgentürk

Musa Kart

Bülent Utku

Güray Öz

Mustafa Kemal Güngör

Önder Çelik

Müslüm Özışık

Murat Sabuncu

Bülent Yener

Turhan Günay

Aydın Engin

YORUMLAR


    0 YORUM