USD
3,8457
EURO
4,5160
ALTIN
153,7515

Devlet okulları öğrencilere zorla yemek satıyor

Bursa’nın Osmangazi İlçesinde bulunan Şehit Onbaşı Tolga Taştan İlkokulu yönetimi, aylık 110 lira karşılığında öğrencilere, ailelerin karşı çıkmasına rağmen zorla yemek satıyor. Osmangazi’deki Okul idaresi, yemekhaneye gelmeyen öğrencilerin kantini kullanmalarını isterken yemeğe evlerine giden öğrencilerin bu yıl öğle tatilinde okul dışına çıkmalarına izin vermediği açıklandı. Veliler, yemekhanedeki servisin iyi olmadığını, kantinin pahalı olduğunu belirttiler.  Bu durumdan […]

Devlet okulları öğrencilere zorla yemek satıyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bursa’nın Osmangazi İlçesinde bulunan Şehit Onbaşı Tolga Taştan İlkokulu yönetimi, aylık 110 lira karşılığında öğrencilere, ailelerin karşı çıkmasına rağmen zorla yemek satıyor.

Osmangazi’deki Okul idaresi, yemekhaneye gelmeyen öğrencilerin kantini kullanmalarını isterken yemeğe evlerine giden öğrencilerin bu yıl öğle tatilinde okul dışına çıkmalarına izin vermediği açıklandı.

Veliler, yemekhanedeki servisin iyi olmadığını, kantinin pahalı olduğunu belirttiler.  Bu durumdan dolayı çocuklarına yemek getirdiklerini ama içeri alınmadıklarını aktardılar.  Bazı veliler ise yanlarında getirdikleri sulu yiyecekleri tel örgüler arasından kaşıkla çocuklarına yedirdikleri görüldü. Uygulamaya karşı çıkan aileler, “Geçen sene idareciler öğlen tatilinde evleri yakın olan velilere, çocuklarını karınlarını doyurmaları için evlerine gönderiyorlardı. Bu yıl ise OHAL’den dolayı güvenlik önlemi aldıklarını gerçekçe gösterip bizleri okula sokmuyorlar, çocukların da evlerine gitmelerine izin vermiyorlar. Bizleri yemekhaneye ve kantine yönlendiriyorlar. Buradaki yiyecekler hem güzel değil hem de pahalı. Yaklaşık 150 aile zorunlu olarak çocuklarına tel örgüler arasında yiyecek veriyor. Kışın ne yapacağız onu düşünüyoruz.”diyerek tepkilerini dile getiridiler.

 

YORUMLAR


    0 YORUM