USD
3,8458
EURO
4,5157
ALTIN
153,7295

Erdoğan Kılıçdaroğlu’nu ‘Yenikapı ruhu’ndan kapı dışı etti

Memleketi Rize’de hemşehrilerine seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yenikapı mitingi sonrası AKP’nin icraatlarına yönelik eleştirileri ile ilgili “Yenikapı Ruhu’ndan yana olsan ne yazar olmasan ne yazar” diyerek kapı dışı etti. 15 Temmuz darbe tiyatrosundan sonra oluşturulan korku hakimiyeti partilerde de etkisini göstermişti. AKP ve Erdoğan’ı her daim eleştirdikleri ve hatta sevmediklerini belirttikleri halde […]

Erdoğan Kılıçdaroğlu’nu ‘Yenikapı ruhu’ndan kapı dışı etti
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Memleketi Rize’de hemşehrilerine seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yenikapı mitingi sonrası AKP’nin icraatlarına yönelik eleştirileri ile ilgili “Yenikapı Ruhu’ndan yana olsan ne yazar olmasan ne yazar” diyerek kapı dışı etti.

15 Temmuz darbe tiyatrosundan sonra oluşturulan korku hakimiyeti partilerde de etkisini göstermişti. AKP ve Erdoğan’ı her daim eleştirdikleri ve hatta sevmediklerini belirttikleri halde AKP tarafından organize edilen Yenikapı mitingine katılmak mecburiyetinde kalmışlardı. Yabancı basın ise 500 sanatçının iş bulamama veya var olan işlerini kaybetme korkusuyla mitinge katıldıklarını takipçilerine duyurmuştu. Ayrıca aynı mitinge Genelkurmay Başkanı Hulisi Akar’ın da katılmasıyla askerin siyasete dahil edildiği yazılmıştı.

Erdoğan, Yenikapı mitingine katıldığı için önceden teşekkür ettiği Kılıçdaroğlu’nu şu sözlerle ‘Yenikapı ruhu’undan kapı dışı ettiğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Yenikapı’da olsan ne yazar olmasan ne yazar? Senin olup olmaman bir şeyi değiştirmez. Oradaki 5 milyon ne diyor bizim için o önemli. Aynı anda tüm Türkiye’de bir o kadar da ne yaptı? Ekranlardan izledi, 10 milyon. Bizim için o önemli.” diyerek Yenikapı ruhunu dağıtmış oldu.

Öte yandan siyasi analistler Erdoğan’ın kendi istikbali için önümüzdeki günlerde  Yenikapı mitingine katılan diğer parti ve önemli kuruluşları da bir şekilde kapı dışı edeceğini vurguladılar. Bunun nedeninin  ise Tayyip Erdoğan’ın ülkede kendinden başka bir otorite istemediğine bağladılar.

YORUMLAR






    0 YORUM