USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

Erdoğan Nisan’da MHP’nin yardımıyla ‘Tek Adam’ olabilir

Yaklaşık iki yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlık hayalini gerçekleştirmek için uğraşan AKP, MHP’ye güvenerek referandum için ilk kez tarih verdi. NTV’de katıldığı programda Başkanlık sistemi ile alaklı açıklama da bulunan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Söz konusu teklifin Ocak’ta TBMM’de görüşebileceğini dile getirerek, “Nisan ayında referanduma gidilebilir” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın mevcut fiili durumu resmileştirmek […]

Erdoğan Nisan’da MHP’nin yardımıyla ‘Tek Adam’ olabilir
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yaklaşık iki yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlık hayalini gerçekleştirmek için uğraşan AKP, MHP’ye güvenerek referandum için ilk kez tarih verdi.

NTV’de katıldığı programda Başkanlık sistemi ile alaklı açıklama da bulunan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Söz konusu teklifin Ocak’ta TBMM’de görüşebileceğini dile getirerek, “Nisan ayında referanduma gidilebilir” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın mevcut fiili durumu resmileştirmek için ‘Tek Adam’lık sistemini getirmek istediği biliniyor. Ayrıca şimdiye kadar attığı kanunsuz adımlarını da bu başkanlık sistemiyle çözmeye çalışacağı aktarılıyor.

Öte yandan bu referanduma, ülkücü camia tarafından ‘AKP’nin yan kuruluşu’ olarak nitelenen MHP’nin de bir kaç bakanlık karşılığında destek vereceği Ankara kulislerinde konuşulan konular arasında.

YORUMLAR


    0 YORUM