USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

Eski bakan Unakıtan vefat etti

Üç dönem Maliye Bakanlığı yapan 70 yaşındaki Kemal Unakıtan tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı döneminden itibaren arkadaşı olan Unakıtan, bakanlığı döneminde yaptığı espirileriyle gündeme gelirdi. KEMAL UNAKITAN KİMDİR? 1946 yılında Edirne’nin Süloğlu ilçesine bağlı Domurcalı köyünde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Edirne’de tamamladı. 1968 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi(Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari […]

Eski bakan Unakıtan vefat etti
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Üç dönem Maliye Bakanlığı yapan 70 yaşındaki Kemal Unakıtan tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı döneminden itibaren arkadaşı olan Unakıtan, bakanlığı döneminde yaptığı espirileriyle gündeme gelirdi.

KEMAL UNAKITAN KİMDİR?

1946 yılında Edirne’nin Süloğlu ilçesine bağlı Domurcalı köyünde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Edirne’de tamamladı. 1968 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi(Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi)’nden mezun oldu. Üniversite eğitiminin ardından Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı olarak göreve başladı. SEKA Genel Müdür Muavinliği ve 1976-1978 yılları arasında SEKA Genel Müdürlüğü yaptı. Daha sonra özel sektöre geçti; çeşitli sanayi kuruluşlarında, finans kurumlarında (Albaraka Türk Finans Kurumu), dış ticaret şirketlerinde Genel Müdürlük, Yönetim Kurulu üyeliği ve Yöneticilik yaptı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUMLAR


    0 YORUM