USD
3,9253
EURO
4,6094
ALTIN
161,1843

Facebook’tan ücretsiz internet

Facebook, bedava kablosuz internet hizmeti için Beyaz Saray yetkilileriyle görüşmelere  başladığını duyurdu. Sosyal medya devi Facebook, “Free Basics” ismini verdiği ve kullanıcıların ücretsiz uygulama ile belirli sitelere bağlandığı hizmetini ABD’de kullanıma sunmak için düğmeye bastı. Ücretsiz internet uygulaması ilk olarak 2014 yılında 36 ülkede sınırlı bölgelerde başlamıştı. Yeni uygulamada ise internetin çekmediği bölgelere ulaşım verileceği belirtildi. Beyaz Saray ile […]

Facebook’tan ücretsiz internet
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Facebook, bedava kablosuz internet hizmeti için Beyaz Saray yetkilileriyle görüşmelere  başladığını duyurdu.

Sosyal medya devi Facebook, “Free Basics” ismini verdiği ve kullanıcıların ücretsiz uygulama ile belirli sitelere bağlandığı hizmetini ABD’de kullanıma sunmak için düğmeye bastı.

Ücretsiz internet uygulaması ilk olarak 2014 yılında 36 ülkede sınırlı bölgelerde başlamıştı. Yeni uygulamada ise internetin çekmediği bölgelere ulaşım verileceği belirtildi.

Beyaz Saray ile görüşmelere başlayan Facebook, bir yandan da programın entegrasyonu için operatörlerle de temaslarını sürdürdüğünü aktardı. Bedava internet hizmetinin öncelikle ABD’nin kırsal kesimlerinde yaşayan, interneti olmayan ya da hız problemi yaşayan kesime ulaştırılması hedeflendiği ifade edildi.

 

YORUMLAR


    0 YORUM