USD
3,9702
EURO
4,6608
ALTIN
163,7429

Facebook’un sahibi engellenemiyor

  Facebookta tüm üyeler için sunulan engelleme ayarı Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve eşi için geçerli olamadığı anlaşıldı. Facebook kullanıcıları kendilerini rahatsız eden ve görüşmek istemedi kişileri engelleme imkanına sahip. Bu konuda herhangi bir kriter olmadığı gibi Facebook ayarları üzerinden yapacağınız işlemler ile birlikte kolay bir şekilde istediğiniz kişiyi engel listesine koyabilirsiniz. Bu açıdan büyük […]

Facebook’un sahibi engellenemiyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Facebookta tüm üyeler için sunulan engelleme ayarı Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve eşi için geçerli olamadığı anlaşıldı.

Facebook kullanıcıları kendilerini rahatsız eden ve görüşmek istemedi kişileri engelleme imkanına sahip. Bu konuda herhangi bir kriter olmadığı gibi Facebook ayarları üzerinden yapacağınız işlemler ile birlikte kolay bir şekilde istediğiniz kişiyi engel listesine koyabilirsiniz. Bu açıdan büyük bir kolaylık sağlandığı gibi bu konuda sadece iki istisna mevcut. Öyle ki Facebook’ta iki kişiyi kimsenin engellemesi mümkün değil.

Facebook için geliştirilen yazılımlarda iki kişinin engellenmesi mümkün olmuyor. Üstelik gündeme gelen bu haberlerin üzerine Facebook’tan resmi bir açıklama da geldi. Açıklamalara göre güncel algoritmalara göre Facebook’ta kişilerin Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in profilini engellemesi mümkün değil. Aynı zamanda Zuckerberg ile birlikte eşi de engellenemeyenler listesine alınmış durumda.

Fakat Facebook’ta yaşanan bu durum Twitter’da yaşanmıyor. Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey dahil olmak üzere sistemdeki tüm kullanıcılar kolay bir şekilde engellenebiliyor. 

YORUMLAR


    0 YORUM