USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

Gazeteci Parıldak: ‘Darp edildim, tacize uğradım’

Zaman Gazetesi’nin başarılı muhabirlerinden Ayşenur Parıldak, darbe tiyatrosu girişiminin ardından Fuat Avni’nin kendisini takip ettiği gerekçesiyle tutuklanıp gözaltına alındıktan sonra “darp edildim ve cinsel tacize uğradım” dedi. Kapatılan Zaman Gazetesi’nin Ankara adliye muhabirlerinden olan Parıldak, gazeteye kayyım atanması üzerine “işsiz” kaldı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde son sınıfta olan Parıldak, bu yaz mezun olup avukatlık yapmayı […]

Gazeteci Parıldak: ‘Darp edildim, tacize uğradım’
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Zaman Gazetesi’nin başarılı muhabirlerinden Ayşenur Parıldak, darbe tiyatrosu girişiminin ardından Fuat Avni’nin kendisini takip ettiği gerekçesiyle tutuklanıp gözaltına alındıktan sonra “darp edildim ve cinsel tacize uğradım” dedi.

Kapatılan Zaman Gazetesi’nin Ankara adliye muhabirlerinden olan Parıldak, gazeteye kayyım atanması üzerine “işsiz” kaldı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde son sınıfta olan Parıldak, bu yaz mezun olup avukatlık yapmayı planlıyordu. Ancak darbe girişiminin ardından hukusuzca gözaltına alındı. 8 gün gözaltında kaldıktan sonra 11 Ağustos’ta tutuklandı.

Polis sorgusunda Parıldak’a Zaman gazetesinde çalışması, Bank Asya’da hesabı bulunması, Fuat Avni tarafından Twitter’da takip edilmesi ve kaçacağı yönünde bir ihbar, Twitter’da paylaştığı bazı mesajlar suçlama olarak yöneltildi.

Parıldak, Bank Asya’daki hesabı, Zaman gazetesinde çalışırken maaşının buraya yatırılması nedeniyle açtığını söyledi. Adliye muhabiri olarak kamuoyunu ilgilendiren davaları haber yaptığını söyleyen Parıldak, Fuat Avni’nin kendisini takip etmesinin nedeninin bu olabileceğini söyledi.

Parıldak, emniyette ve cezaevinde yaşadıklarını ise Cumhuriyet muhabirine gönderdiği bir mektupta şöyle anlattı:

“Darp edildim, cinsel tacize uğradım. 8 gün boyunca gece gündüz demeden sorgulandım. Alkollü olarak sorguluyorlardı, bunu da açıkça dile getirmekten korkmadılar. Sonra mahkeme süreçleri ve buradayım. Burada da 1 ay koğuşta kaldım. Sonra 20 kişi koğuşlardan toplanarak hücrelere alındık. Tecrit yani… Burada unutulacağımdan korkuyorum.” Fuat Avni’nin kendisini takip etmesiyle suçlandığını anımsatan Parıldak, “Cüzdanımdan çıkan Starbucks fişini delil olarak sunup “Fuat Avni’ye Starbucks’ın wifi’sini kullanarak mı veri aktarıyordun” diye sordular” ifadelerini kullandı.

PARILDAK: “HAKİM BİLEĞİNİ KESTİ”

Parıldak, “Burada kadın bir hâkime hanımla doktora götürüldük. Bileklerini kesmiş. Oda arkadaşım A.B’yi (Ki kendisi 60 yaşında) 2 kez çıplak aramışlar. Biz 19 gündür tecritteyiz” dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM