USD
3,8466
EURO
4,5156
ALTIN
153,6972

Gülen Al-Ahram’a: Darbe ile ilgili en ufak bir delil göstersinler kendim teslim olacağım

Fethullah Gülen Hocaefendi Ortadoğu’nun önde gelen medya kuruluşlarından Al-Ahram Gazetesi’nin Arap devletlerinde en fazla okunan dergisi Al-Ahram Al-Arabi’ye konuştu, “Darbe ile ilgili en ufak bir delil göstersinler biletimi kendim  alıp Türk adaletine teslim olacağım” dedi. Al-Ahram Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Esma El-Huseyni’nin Hocaefendi’yle yaptığı röportaj Al-Ahram Al-Arabi dergisinde 12 sayfada yer aldı. Arap âleminde ciddi […]

Gülen Al-Ahram’a: Darbe ile ilgili en ufak bir delil göstersinler kendim teslim olacağım
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Fethullah Gülen Hocaefendi Ortadoğu’nun önde gelen medya kuruluşlarından Al-Ahram Gazetesi’nin Arap devletlerinde en fazla okunan dergisi Al-Ahram Al-Arabi’ye konuştu, “Darbe ile ilgili en ufak bir delil göstersinler biletimi kendim  alıp Türk adaletine teslim olacağım” dedi.

arabi

Al-Ahram Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Esma El-Huseyni’nin Hocaefendi’yle yaptığı röportaj Al-Ahram Al-Arabi dergisinde 12 sayfada yer aldı. Arap âleminde ciddi ses getiren röportaj, hemen hemen birçok bölge basınına konu oldu. Haftalık yayınlanan dergi sadece Ortadoğu’da değil Avrupa ve Amerika’da da Arapça konuşanlar için bayilerde yerini aldı. Röportajı yapan Esma El-Huseyni, röportajdan dolayı ciddi olumlu tepkiler aldığını belirtti. Sadece Mısır’dan değil ülke dışından da tebrik ve takdir mesajları aldığını vurguladı. Birçok başbakan ve önemli devlet adamlarıyla röportaj gerçekleştiren Al-Ahram Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni El-Huseyni, Fethullah Gülen Hocaefendi’yle uzaktan gerçekleştirdiği röportajdan tarif edemediği bir “huzur” aldığını aktardı. Ayrıca röportajı yayınlayan Al-Ahram Al-Arabi dergisinin bayilerde bittiği görüldü. Dağıtıcı firma,  bayilerde dergi tükenince vatandaşların Al-Ahram genel merkezini arayarak özel talep ettiğini belirtti.

Öte yandan Al-Ahram Al-Arabi’nin gerçekleştirdiği röportajda, 15 Temmuz’daki darbe tiyatrosu ve arkasındaki kişilerin kim olduğuyla ilgili soruya, Hocaefendi, “Darbe ile ilgili en ufak bir delil göstersinler biletimi kendim alıp Türk adaletine teslim olacağım” ifadelerini kullanarak cevap verdiği görüldü. Açıklamlarda, “Darbeyi araştırması için uluslararası bir komisyonun kurulmasını tekrarlayan Fethullah Gülen Hocaefendi, Hizmet Hareketi ve Türkiye’de tüm muhaliflere karşı yapılan haksızlıkları ele aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın IŞİD ve benzeri terör örgütlerine açıktan destek verdiğini belirterek İhvan ve Gazze’yi düşürdüğü duruma da değindi. Ortadoğu’da ciddi ses getiren röportajın Arapça aslını okumak isteyenler buradan okuyabilirler.

 

 

YORUMLAR


    0 YORUM