USD
3,9260
EURO
4,6106
ALTIN
161,1979

Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’da değişen yok tutukluluklarına devam

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca,  “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla dün gözaltına alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Eşbaşkan Fırat Anlı tutukluluklarında bugün de değişen bir şey yok. Mahkeme, Kışanak ve BDP Batman eski Milletvekili Ayla Akat Ata’nın tutuklulukl kararını duyurdu.  Açıklamada,  “Devletin egemenliği altındaki topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmaya yönelik eylemlerle” de suçlanan […]

Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’da değişen yok tutukluluklarına devam
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca,  “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla dün gözaltına alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Eşbaşkan Fırat Anlı tutukluluklarında bugün de değişen bir şey yok.

Mahkeme, Kışanak ve BDP Batman eski Milletvekili Ayla Akat Ata’nın tutuklulukl kararını duyurdu.  Açıklamada,  “Devletin egemenliği altındaki topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmaya yönelik eylemlerle” de suçlanan 2 Eş başkan dün adliyeye sevk edilmişti. Kışanak ve Anlı’nın Savcılıktaki ifadelerinin ardından Kışanak ve Anlı tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevkine karar verilmişti. Yaklaşık 9 saat mahkemede ifade veren Anlı ve Kışanak, “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, tutuklanmalara tepki göstererek “Mesele Ayla Akad, Fırat Anlı ve Gültan Kışanak’ın tutuklanması değil, bir halkın onuruna, haysiyetine, iradesine saldırı meselesidir…” dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM